Gol bezpośrednio z rzutu rożnego. Jagiellonia nowym liderem

Akt. 20/10/2023, 23:03 GMT+2

Jagiellonia pokonała na własnym stadionie Zagłębie Lubin 3:0 w piątkowym meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Ekipa z Białegostoku awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.

Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok w 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy (Newspix)

Przed spotkaniem Jagiellonia była trzecia, Zagłębie zajmowało szóstą pozycję. Oba zespoły dzieliły w tabeli tylko dwa punkty (białostoczanie mają także do rozegrania zaległy mecz z Lechem w Poznaniu).
- Przed nami jeszcze mnóstwo meczów i oczywiście cieszę się, że obecnie notujemy dobre wyniki. Niemniej mnie to nie zadowala. Podobnie jak cały zespół, chcemy więcej. W piątek interesuje nas kolejne zwycięstwo i to nas napędza. Z pewnością nikt nie zadowala się tym, co mamy w tym momencie, ani nie spoczywa na laurach - zapowiadał na przedmeczowej konferencji prasowej trener Jagiellonii Adrian Siemieniec, którego zespół wygrał wszystkie spotkania u siebie w tym sezonie.

Błysnął świeżo upieczony kadrowicz

W piątkowy wieczór białostoczanie podtrzymali tę passę. W 28. minucie po dośrodkowaniu świeżo upieczonego reprezentanta Polski Bartłomieja Wdowika gola głową wbił Mateusz Skrzypczak.
Goście z Lubina w pierwszej połowie prezentowali się mizernie. Oddali raptem dwa strzały, oba zresztą niecelne. A przed przerwą stracili drugą bramkę. W minucie 44. pewnie rzut karny wykorzystał Afimico Pululu. Dla napastnika z Angoli było to szóste trafienie w sezonie.
Ozdobą meczu okazał się gol z 66. minuty Wdowika, który trafił do siatki bezpośrednio… z rzutu rożnego. Bita przez lewego obrońcę Jagiellonii piłka kompletnie zaskoczyła bramkarza Zagłębia Sokratisa Dioudisa. Wdowik imponuje skutecznością od początku sezonu, uzbierał już pięć bramek.
W takich okolicznościach Jagiellonia odniosła ósme zwycięstwo w rozgrywkach i awansowała na pozycję lidera (25 punktów). Zagłębie jest szóste (20 pkt).

Piłkarze Jagiellonii mieli powody do radości

Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin 3:0 (2:0)
Bramki: Mateusz Skrzypczak (28. ), Afimico Pululu (44. karny), Bartłomiej Wdowik (66.)