Wisła Płock - Jagiellonia Białystok: Wynik meczu i relacja - PKO BP Ekstraklasa

21/04/2023, 20:23 GMT+2

Marc Gual i Jesus Imaz są absolutnymi, hiszpańskimi gwiazdami Jagiellonii Białystok i całej PKO BP Ekstraklasy. Potwierdzili to w wyjazdowym spotkaniu otwierającym 29. kolejkę z Wisłą Płock, wygranym na wyjeździe 4:2. Pierwszy z panów ustrzelił hat-tricka, drugi ustalił wynik meczu. Obaj, mający po trzynaście goli, stali się współliderami klasyfikacji strzelców ligi.

wisla plock jagiellonia bialystok

Rozgrywki ekstraklasy słyną ze swojej nieprzewidywalności. Tu naprawdę każdy może przegrać z każdym i nie ma wyniku, którego nie da się odmienić. Ale nawet jak na polskie standardy przebieg meczu w Płocku był co najmniej wyjątkowy.
Jagiellonia wygrała w debiucie trenera, choć zmarnowała dwa rzuty karne
Grają i strzelają jak w Primera Division
Wisła po 10 minutach gry prowadziła już, uwaga, 2:0. Dwie dosyć podobne akcje prawym skrzydłem kończyli kolejno Bartosz Śpiączka i Łukasz Sekulski. Wydawało się, że gospodarzom nic złego nie ma prawa się zdarzyć.
Wręcz przeciwnie.
Gual o emocje na Orlen Stadionie zadbał najpierw dziesięć minut przed przerwą, gdy uderzył z odchylenia płasko, celnie, tuż przy słupku.
A wciąż była to tylko zapowiedź tego, co przygotował na drugą połowę. Tę już po dwóch minutach gry rozpoczął kontrą zamkniętą umiejętnie z piątego metra. Hat-tricka skompletował zaś po kolejnych 11 minutach, po dynamicznym wejściu w półkole przed polem karnym i zaskakującym uderzeniu po przekątnej.
Rodakowi pozazdrościł Imaz, dotychczasowy samotny lider klasyfikacji strzelców, który w 70. minucie skorzystał z altruistycznego zachowania i piłki wystawionej przez… Guala. Obaj panowie z Hiszpanii mają po 13 goli - nad drugim w wyścigu po króla strzelców Mikaelem Ishakiem mają dwa gole przewagi.
Jagiellonia zaś dzięki piątkowemu zwycięstwu wskoczyła bezpośrednio przed Wisłę w ligowej tabeli, na miejsce dziewiąte. Obie ekipy uzbierały po 36 punktów.
Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 2:4
Bramki: Bartosz Śpiączka (2.), Łukasz Sekulski (10.) - Marc Gual (35., 47, 58.), Jesus Imaz (70.)