Lechia surowo ukarana za skandal w Gliwicach

31/05/2023, 17:44 GMT+2

Komisja Ligi zweryfikowała wynik meczu ostatniej kolejki ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Lechią Gdańsk. Goście zostali ukarani walkowerem z powodu zachowania swoich kibiców na trybunach. Spotkanie zostało przerwane w drugiej połowie.

Mecz w Gliwicach został przedwcześnie zakończony (źródło: Newspix)

Podczas sobotniego meczu 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy z trybun zajmowanych przez sympatyków ekipy z Gdańska na boisko poleciały race. Sędzia nakazał zawodnikom zejść do szatni, a po powrocie na murawę sytuacja się powtórzyła. Skutkiem było przedwczesne zakończenie starcia przy wyniku 1:0 dla gości.

Na walkowerze się nie skończyło

"Po szczegółowym przeanalizowaniu oficjalnego raportu sędziego zawodów oraz delegata meczowego PZPN Komisja Ligi nałożyła na Lechię Gdańsk karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców we wszystkich rozgrywkach na okres siedmiu miesięcy oraz karę finansową w wysokości 100 tysięcy złotych” - napisano w komunikacie.
Spotkanie nie miało znaczenia dla układu tabeli. Piast już wcześniej zapewnił sobie piąte miejsce na koniec sezonu, natomiast Lechia straciła szanse na utrzymanie.
Mistrzem Polski został Raków Częstochowa, który wyprzedził Legię Warszawa oraz Lecha Poznań. Z elitą - oprócz gdańszczan - pożegnały się Wisła Płock i Miedź Legnica.