Dominacja Lecha w Kielcach. Zacięta walka o trzecie miejsce

Akt. 19/05/2023, 22:24 GMT+2

To był prawdziwy koncert w wykonaniu piłkarzy Lecha Poznań. Kolejorz pokonał na wyjeździe Koronę Kielce 3:0 w spotkaniu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dzięki wygranej zespół Johna van der Broma awansował na trzecie miejsce w tabeli. W sobotę spróbuje mu odpowiedzieć Pogoń Szczecin, która ma punkt mniej.

Legia – Lech w 28. kolejce Ekstraklasy

W piątkowy wieczór na stadionie w Kielcach dzielił i rządził Lech. Poznaniacy walczący o miejsce na podium od początku do końca dyktowali warunki, a przy tym grali efektownie.
Na pierwszą bramkę piłkarze Kolejorza musieli jednak poczekać do 33. minuty. Wówczas przeprowadzili kapitalną akcję, którą potężnym strzałem na dalszy słupek wykończył Kristoffer Velde. Bramkarz kielczan nie miał nic do powiedzenia. Asystę, nie ostatnią jak się później okazało, zanotował Michał Skóraś.
Korona miała w zasadzie jedną sytuację, gdy w samej końcówce głową uderzał Jakub Łukowski, ale piłka przeleciała metr od słupka.

Dwa szybkie ciosy

Po zmianie stron Lech szybko potwierdził swoją dominację. Była 53. minuta, gdy Velde dograł do wychodzącego na czystą pozycję Filipa Marchwińskiego, a ten minął Marcela Zapytowskiego i z bliska skierował piłkę do bramki.
Chwilę później było już 3:0. Na dośrodkowanie z lewej strony zdecydował się Skóraś, a niepilnowany Velde skutecznie uderzył głową. Nokaut.
Do końca spotkania obraz gry się nie zmienił. Lech atakował i bawił się piłką, a rywale nie potrafili stworzyć żadnej okazji, by przynajmniej strzelić honorowego gola.
Lechici awansowali na 3. miejsce w tabeli, o które do końca sezonu będą rywalizować z mającą punkt mniej Pogonią Szczecin. Ta w sobotę zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.
Z kolei Korona jest 14. i ma 38 punktów, co oznacza, że nie jest jeszcze pewna utrzymania.