UEFA zakazała minuty ciszy przed meczem Polaków. Niezwykła reakcja piłkarzy

Akt. 18/11/2023, 09:19 GMT+1

Niecodzienne obrazki w Łodzi, gdzie reprezentacja Polski do lat 21 mierzyła się z rówieśnikami z Izraela. Decyzją UEFA przed meczem nie zezwolono na minutę ciszy poświęconą ofiarom Hamasu z 7 października, ale młodzi piłkarze i tak oddali im hołd. Zrobili to już po rozpoczęciu spotkania.

Polska U21 - Łotwa U21

Wobec odmowy ze strony europejskiej centrali piłkarskiej, sędziowie nakazali rozpoczęcie gry krótko po wyjściu obu ekip z szatni. Kiedy rozległ się pierwszy gwizdek, kibice byli świadkami sytuacji zupełnie niecodziennej. Po pierwszym kopnięciu piłki gracze pozostali na swoich miejscach i przez minutę pozostawali bez ruchu. Hołd ofiarom został tym samym oddany.

Polacy z kompletem punktów

Reprezentacja Polski pokonała ostatecznie Izrael 2:1 i po czterech meczach eliminacji mistrzostw Europy ma komplet 12 punktów.
Na Bliskim Wschodzie otwarty konflikt zbrojny trwa od 7 października, kiedy bojownicy Hamasu zaatakowali Izrael.