Cześć i czołem! Zapraszamy na relację tekstową z meczu Francja - Nigeria.

KONIEC. Francja drugim zespołem z Europy, który zagra w ćwierćfinale!
    90'+4
    Nigeria nie wierzy już w możliwość wygrania tego meczu.
    90'+2
    Francuzi pomysłowo rozegrali rzut rożny. Piłkę wybił Valbuena, dograł do stojącego najbliżej kolegi, po czym wzdłuż linii popędził z nią w kierunku bramki. Podał na piąty metr, w kierunku wbiegającego Griezmann, którego pilnował Yobo i to on przypadkowo skierował futbolówkę do bramki.
    90'+2
    GOOOOOOOOOOOOOL! Francja prowadzi 2:0.
    90'
    Sędzia do podstawowego czasu gry doliczył 5 minut!
    89'
    Francja prowadzi 1:0, ale zamyka rywali pod polem karnym. Kibice Trójkolorowych już świętują awans do ćwierćfinału.
    89'
    Moses opuścił boisko, w jego miejsce na murawie oglądać będziemy Nwofora.
    88'
    Niemal wszystkie siły Nigeria rzuca do ataku. Na własnej połowie jest tylko bramkarz.
    87'
    Griezmann chciał zagrać z klepki z Valbuena. Obrońcy Super Orłów byli czujni.
    86'
    Victor Moses przewrócił się w polu karnym Francuzów. Nie ma mowy o rzucie karnym!
    84'
    Antoine Griezmann ożywił grę Francji w drugiej połowie. Po ładnym podaniu za plecy obrońców znalazł się z piłką w polu karnym. Uderzył bardzo mocno, ale Vincent Enyeama wyczuł jego zamiary i obronił strzał.
    82'
    Najlepszą obroną... jest atak. Francuzi mają ochotę na drugiego gola.
    80'
    Enyeama nie raz był dziś bohaterem Nigerii, ale to po jego błędzie Francja straciła gola! Drugi raz w tym meczu bramkarz Super Orłów źle wyszedł do dośrodkowanej z rzutu rożnego piłki, lekko ją trącił, niemal wprost na głowę Pogby, który umieścił ją w siatce!
    80'
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Pogba strzela swoją pierwszą bramkę na mundialu! 1:0 dla Francji!
    79'
    Enyeama ponownie ratuję Francję! W tylko sobie znany sposób obronił strzał Benzemy!
    77'
    Nigeria ratuje się z poważnych opresji! Benzema z ostrego kąta uderzył w kierunku światła bramki. Piłkę z linii wybił Mikel, ale wprost pod nogi stojącego poza polem karnym Cabaye. Ten huknął potężnie, a piłka po jego strzale uderzyła w poprzeczkę!
    19:32
    Do tej pory tylko trzy reprezentacje z Afryki awansowały do ćwierćfinału mistrzostw świata. Pierwszy, historyczny wywalczył Kamerun (1990), 12 lat później ta sztuka udała się Senegalowi, a cztery lata temu Ghanie. Czy Nigeria dołączy do tego elitarnego grona?
    72'
    Francja w natarciu, ale rywale nie zamierzają być bierni i czekać na rywali na 30. metrze od bramki.
    69'
    To mogło się podobać!! Francja blisko, bardzo blisko strzelenia gola! Dwójkowa akcja Matuidiego z Benzemą, po której ten drugi znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Strzał napastnika Francuzów umiejętnie odbił Enyeama, piłka mimo to poleciała w kierunku bramki, gdzie w porę wybił ją Oshaniwa.
    19:26
    Nigeria pięć razy strzelała celnie na bramkę Francji. Trójkolorowi pomiędzy słupkami i poprzeczką piłkę skierowali tylko dwukrotnie.