"Ikoniczna celebracja". Mateusz Klich zaskoczył cieszynką po golu

Akt. 21/05/2023, 12:46 GMT+2

Mateusz Klich, od stycznia zawodnik DC United, strzelił gola w wygranym 3:0 meczu ligi MLS z Los Angeles Galaxy. Reprezentant Polski powtórzył przy okazji słynną cieszynkę Wayne'a Rooneya, obecnie trenera ekipy z Waszyngtonu.

Skrót meczu DC United – Orlando City

Wszystkie bramki padły pod koniec meczu. Wynik otworzył w 71. minucie Belg Christian Benteke, dwie minuty później podwyższył Kolumbijczyk Cristian Dajome, a w 80. na listę strzelców wpisał się Klich.
32-letni polski pomocnik podczas świętowania drugiego gola w sezonie MLS naśladował ruchy pięściarza. Zadał kilka ciosów i padł na murawę. Dokładnie w taki sam sposób, jak w 2015 roku zrobił to Rooney w barwach Manchesteru United po zdobytej bramce przeciwko Tottenhamowi.

"Kultowa celebracja"

Klich postanowił powtórzyć cieszynkę swojego trenera. "Ikoniczna celebracja" - napisano na twitterowym koncie DC United.
Polak w meczu z Los Angeles Galaxy opuścił boisko w 89. minucie.
Drużyna z Waszyngtonu zajmuje szóste miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej z dorobkiem 19 punktów w 14 meczach.
Klich do stołecznego klubu przeszedł w styczniu. Były piłkarz Leeds United podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia do 2025 roku.
W reprezentacji Polski rozegrał 41 meczów i strzelił dwa gole, ale zabrakło go w kadrze na mundial w Katarze.