O rzut karny od sensacji. Debiutantki postraszyły mistrzynie Europy

Akt. 22/07/2023, 16:13 GMT+2

Reprezentacja Anglii pokonała Haiti w meczu pierwszej kolejki grupy D mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet. Zwycięstwo zawodniczkom trenerki Sariny Wiegman nie przyszło jednak łatwo, a gola na wagę trzech punktów strzeliła Georgia Stanway.

Tokio. Piłka nożna kobiet. Skrót meczu Wielka Brytania - Australia

W starciu pomiędzy mistrzyniami Europy a zespołem debiutującym na światowym czempionacie nietrudno było wskazać wyraźnego faworyta. Zdecydowanie bardziej doświadczone Angielki, brązowe medalistki mistrzostw globu z 2015 roku, od początku narzuciły reprezentankom strefy CONCACAF swoje warunki.
Haitanki długimi fragmentami głównie się broniły i trzeba przyznać, że zajmującej odległe - 53. miejsce - drużynie w rankingu FIFA wychodziło to nadspodziewanie dobrze.

Karny na wagę trzech punktów

Lwice, mimo aż dziesięciu celnych strzałów na bramkę rywalek, zdołały strzelić tylko jednego gola. Komplet oczek na inaugurację zapewniła swojej drużynie Stanway, która w 29. minucie skutecznie wykonała rzut karny podyktowany po zagraniu piłki ręką przez Batchebę Louis.
W drugim sobotnim spotkaniu grupy D reprezentacja Danii pokonała Chiny 1:0. Decydujące trafienie, w doliczonym czasie gry do drugiej połowy, zapisała na swoim koncie Amalie Vangsgaard.
Mistrzostwa świata potrwają do 20 sierpnia. Tytułu sprzed czterech lat broni reprezentacja USA.