Mistrzostwa Europy U-17: Polacy zremiowali ze Szwecją w grupie

24/05/2024, 21:56 GMT+2

Polscy piłkarze do lat 17 zremisowali ze Szwecją 2:2 (1:1) w swoim drugim meczu mistrzostw Europy, które odbywają się na Cyprze. W innym meczu grupy C Słowacja przegrała z Włochami 0:2.

Polska - Szwecja w finale baraży do MŚ 2022

W pierwszej połowie dominowali Szwedzi, którzy oddali cztery celne strzały, a Polacy tylko jeden. W 14. minucie Genesis Antwi zbiegł do środka z lewego skrzydła i uderzył z dystansu. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i wpadła do bramki.
Biało-Czerwoni odpowiedzieli w 24. min, gdy Kamil Jakóbczyk wystawił piłkę Jakubowi Adkonisowi, który technicznym uderzeniem wyrównał na 1:1.

Jakub Adkonis strzelił gola w meczu Polska - Szwecja na ME U-17

Na początku drugiej połowy bramkę na 2:1 zdobył Fred Bozicevic. W 67. min wyrównał wprowadzony z ławki rezerwowych Michael Izunwanne.

Polacy muszą wygrać

Po dwóch kolejkach liderem grupy C z dorobkiem sześciu punktów są Włosi, którzy na inaugurację ograli naszych piłkarzy. Drugie miejsce zajmują Szwedzi - 2 pkt. Polacy i Słowacy mają po jednym punkcie.
Biało-Czerwoni w poniedziałek zmierzą się ze Słowacją. Muszą wygrać, aby wyjść z grupy. Do ćwierćfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej z nich. Finał zaplanowano na 5 czerwca.
Polska – Szwecja 2:2 (1:1)
Bramki: dla Szwecji - Genesis Antwi (14), Fred Bozicevic (56); dla Polski - Jakub Adkonis (25), Michael Izunwanne (67).
Żółte kartki - Szwecja: Neo Ozzy Jonsson, Ossian Nordvall; Polska: Mateusz Dziewiatowski, Kamil Jakóbczyk, Igor Brzyski, Oskar Pietuszewski.
Sędzia: Pierre Gaillouste (Francja).
Polska: Mateusz Jeleń - Jan Leszczyński (78. Bartosz Kriegler), Kacper Potulski, Wojciech Mońka - Mateusz Szczepaniak (62. Michał Wróblewski), Igor Brzyski, Mateusz Dziewiatowski, Jakub Adkonis, Dawid Mazurek (61. Filip Baniowski) - Kamil Jakóbczyk (46. Oskar Pietuszewski), Stanisław Gieroba (61. Michael Izunwanne).