Bramka Borussii jak zaczarowana. PSG bez finału Ligi Mistrzów

Akt. 07/05/2024, 23:34 GMT+2

Borussia Dortmund po raz drugi pokonała 1:0 Paris Saint-Germain i awansowała do finału Ligi Mistrzów. Najlepsza francuska drużyna zagrała niezwykle nieskutecznie i zasłużenie odpadła z rozgrywek.

Borussia Dortmund - PSG w 6. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów

Przed pierwszą konfrontacją obu drużyn więcej szans na sukces dawano PSG. Tymczasem Borussia Dortmund zaskoczyła u siebie faworytów i zasłużenie zwyciężyła 1:0.
Przed rewanżem ekipa z Niemiec była więc w lepszej sytuacji, wystarczał jej remis, ale paryżanie nie panikowali. W końcu mieli świeżo w pamięci, że w poprzedniej rundzie także przegrali pierwszy mecz u siebie z Barceloną 2:3, a w rewanżu dominowali i zwyciężyli 4:1. Na podobny obrót zdarzeń liczyli także we wtorek kibice na Parc des Princes.
Jak można było się spodziewać, gospodarze od początku spotkania mieli przewagę. Grali jednak nerwowo, za wolno i nie potrafili stworzyć wielu groźnych sytuacji. Dobrze też funkcjonowała gra defensywna BVB. Goście udanie powstrzymywali kolejne ataki przeciwników, którzy do tego byli nieskuteczni (dogodną okazję zmarnował m.in. Ousmane Dembele).

Kylian Mbappe (z prawej) i Emre Can w walce o piłkę w meczu PSG - Borussia Dortmund

Piłkarze z Dortmundu byli też niebezpieczni w kontrach. Po jednej z takich akcji Gianluigi Donnarumma musiał wykazać się swoim kunsztem, blokując groźny strzał Karima Adeyemiego. Przyjezdni nie rozpaczali po tej niewykorzystanej szansie, bo do przerwy mieli korzystny wynik 0:0.

Gol dla Borussii

Druga połowa zaczęła się od stuprocentowej sytuacji dla PSG. Będąc przed pustą bramką, Warren Zaire-Emery trafił w słupek.
Ta niewykorzystana okazja zemściła się bardzo szybko. W 50. minucie Julian Brandt dośrodkował z rzutu rożnego, a źle pilnowany Mats Hummels skierował głową piłkę do siatki bramki PSG.

Piłkarze Borussii świętują strzelenie gola w meczu z PSG

Po stracie gola mistrzowie Francji przyspieszyli. Bez powodzenia strzelał Goncalo Ramos (uderzał nad poprzeczką) i Nuno Mendes (trafił w słupek). Minuty mijały, a gola dla paryżan nie było. Miejscowi naciskali, wymieniali wiele podań, ale niewiele z tego wynikało. Wymarzonej bramki nie potrafił zdobyć nawet lider zespołu PSG Kylian Mbappe, który w 86. minucie obił poprzeczkę. Bramka gości była jak zaczarowana. W poprzeczkę huknął także Vitinha.
Do końca meczu Borussia broniła się dość rozpaczliwie, ale niezwykle skutecznie. W ten sposób ekipa trenera Edina Terzicia awansowała do finału Ligi Mistrzów. Zaplanowano go na 1 czerwca na stadionie Wembley w Londynie.
W środę o finał zagrają Real Madryt i Bayern Monachium. W pierwszym meczu był remis 2:2.
Paris Saint-Germain - Borussia Dortmund 0:1 (0:0)
Bramka: Hummels (50).