"Przerażające". Brutalny atak na Zielińskiego

Mateusz Kalina

Akt. 30/11/2023, 08:57 GMT+1

Piotr Zieliński nie będzie dobrze wspominał ostatniego wyjazdu do Madrytu. Nie dość, że jego Napoli przegrało na wyjeździe 2:4, to polski pomocnik przedwcześnie musiał opuścić boisko. Był to efekt brutalnego wejścia Antonio Ruedigera. Wejścia, za które Niemiec nie obejrzał choćby żółtej kartki.

Napoli - Real Madryt w fazie grupowej Ligi Mistrzów (Getty Images)

Udział w meczu na Santiago Bernabeu Zieliński zakończył w 65. minucie. Chwilę wcześniej brutalnie zaatakował go Ruediger. Niemiecki obrońca wybijał piłkę, ale wyprostowaną nogą trafił w udo polskiego pomocnika. Wydaje się, że defensor Królewskich mógł tego uniknąć.
Wątpliwości nie miał były hiszpański sędzia Eduardo Iturralde Gonzalez.
"To powinna być czerwona kartka. To sytuacja, którą lepiej od sędziego mógłby wyjaśnić piłkarz. Ruediger wybił piłkę, ale pozostawił wysoko uniesioną nogę, bo wiedział, że trafi nią rywala. Trafienie najpierw w futbolówkę zakamuflowało bardzo ostre przewinienie" – powiedział Hiszpan na łamach dziennika "AS".
"Przerażające wejście" - skwitowała gazeta.
Prowadzący mecz Francuz Francois Letexier nie dopatrzył się przewinienia zasługującego na karę indywidualną i Ruediger za "skasowanie" Zielińskiego nie obejrzał nawet żółtej kartki.

"Ruediger to klaun"

Na tę sytuację zareagował na platformie X Mateusz Klich, który nie przebierał w słowach.
"Ruediger to najgorszy typ, na jakiego grałem. Klaun" - napisał pomocnik DC United.
W momencie ataku Napoli remisowało na wyjeździe w Realem 2:2. Po zejściu Zielińskiego gospodarze zdobyli jeszcze dwie bramki i wygrali 4:2.
Na razie nie wiadomo, jak bardzo ucierpiał Zieliński i czy będzie potrzebna przerwa w treningach.