Niespotykana prośba do Haalanda w przerwie. "Nie możesz tego robić"

Mateusz Kalina

08/11/2023, 11:25 GMT+1

Manchester City gładko pokonał na własnym boisku Young Boys Berno 3:0 i zapewnił sobie awans do dalszej fazy Ligi Mistrzów. Dwa gole dla The Citizens strzelił Erling Haaland, który już w przerwie rozstał się ze swoją koszulką.

Haaland wziął udział w poniedziałkowym treningu Manchesteru City przed meczem z Young Boys

Prośba o koszulkę po zakończonym meczu nie jest niczym niespotykanym. Co innego, gdy taka sytuacja ma miejsce w przerwie spotkania. Na taki właśnie ruch zdecydował się obrońca Young Boys Berno Mohamed Ali Camara.

Erling Haaland i Mohamed Ali Camara

"Nie możesz tego robić"

Zdarzenie wyłapały kamery. Angielscy dziennikarze wyczytali z ruchu warg piłkarza, co ten, wyraźnie zniesmaczony, mówi do Gwinejczyka. "Nie możesz tego robić" - miał powiedzieć Haaland, ale po chwili oddaje Camarze swój trykot.
Prośbę zawodnika Young Boys Berno odebrano na Wyspach jako upokarzające.
"Wstyd" - skwitował były szkocki reprezentant Ally McCoist.
Do spełnienia prośby doszło w momencie, gdy Manchester City prowadził 2:0. Wynik meczu otworzył właśnie Norweg, a drugą bramkę zdobył Phil Foden. Po przerwie, już w zapasowej koszulce, norweski napastnik ustalił rezultat.