Pudłował w świetnych sytuacjach, został bohaterem Interu

Piotr Onami

Akt. 21/02/2024, 00:18 GMT+1

Piłkarze Atletico Madryt robili wszystko, co w ich mocy, by nie stracić gola w wyjazdowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Interem. Jednak zespół ze Stadio Giuseppe Meazza był zdeterminowany i w końcu dopiął swego. Gola na wagę skromnego zwycięstwa 1:0 strzelił wprowadzony po przerwie Marko Arnautović.

Inter - Atletico i PSV - Borussia Dortmund w Lidze Mistrzów (źródło: Getty Images)

Inter dzieli i rządzi we włoskiej Serie A, prowadzi w tabeli z przewagą dziewięciu punktów nad Juventusem i ma o jeden mecz więcej do rozegrania. W rozgrywkach Ligi Mistrzów także spisuje się bez zarzutu, zajął drugie miejsce w grupie D, mając tyle samo punktów co pierwszy Real Sociedad.
Los chciał, że w 1/8 finału Nerazzurri trafili na innego przedstawiciela LaLiga, zdecydowanie bardziej zaprawione w bojach w Champions League Atletico, które było najlepsze w swojej grupie. Madrytczycy przystępowali do środowego meczu jako czwarty zespół hiszpańskiej ekstraklasy.

Twarda gra w obronie, kilka sytuacji

W pierwszej odsłonie sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Piłkarze Atletico w komplecie cofnęli się na własną połowę i czekali na kontry. Atakujący pozycyjnie Inter długo nie mógł znaleźć recepty, by choćby przedrzeć się pod pole karne rywali.
Coś się ruszyło w okolicach 40. minuty. Najpierw głową uderzał Lautaro Martinez, ale bramkarz był na posterunku. Chwilę później Argentyńczyk wpadł w szesnastkę i oddał strzał, jednak tym razem uderzenie zostało zablokowane przez jednego z obrońców. W końcu, po błyskawicznej kontrze, przed szansą stanął Marcus Thuram, ale także bez powodzenia – Francuz strzelił wprost w Jana Oblaka.

Lautaro Martinez miał mało sytuacji w pierwszej połowie

Atletico miało swoją okazję na początku meczu, gdy Samuel Lino zdecydował się na uderzenie z pola karnego. Piłka tylko przeleciała obok bramki. Poza tym drużyna Diego Simeone robiła wszystko, by uprzykrzyć życie piłkarzom gospodarzy. To się udało, na dodatek bez żadnej kartki.

Dwa pudła i gol na zwycięstwo

Na drugą połowę w ekipie Interu nie wyszedł już Thuram, który tuż przed przerwą ucierpiał i prawdopodobnie naciągnął mięsień przywodziciela. Zastąpił go Marko Arnautović. I to właśnie Austriak miał dobrą sytuację, by otworzyć wynik, jednak nie wykorzystał świetnego podania Henricha Mchitarjana i uderzył nad bramką.
Ten sam zawodnik miał jeszcze jedną szansę, kiedy po składnej akcji widział przed sobą tylko bramkarza, ale strzelił nad poprzeczką. To powinien być gol. Arnautović mógł pluć sobie w brodę.
Na szczęście dla Interu nie pomylił się w 79. minucie. Błąd tym razem popełnili obrońcy Atletico, a Martinez popędził z piłką na bramkę i oddał strzał. Oblak odbił piłkę, ale ta spadła wprost pod nogi austriackiego napastnika, który dopełnił formalności. Po chwili utonął w objęciach kolegów. To bez wątpienia jego najważniejszy gol, odkąd latem po kilkunastu latach powrócił do klubu z Giuseppe Meazza.

Marko Arnautović bohaterem Interu

Atletico nagle zaczęło atakować, głową uderzał Alvaro Morata, jednak wynik już się nie zmienił.