Real Madryt - Manchester City. Vinicius Junior z golem - Liga Mistrzów

Akt. 10/05/2023, 14:57 GMT+2

To bez wątpienia najlepszy piłkarz Realu w tym sezonie. Vinicius Junior klasę potwierdził w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Mistrzów z Manchesterem City, strzelając gola na 1:0. Dzięki bramce w pierwszej połowie może już pochwalić się najlepszą serią w karierze, jeśli chodzi o wkład w gole strzelane przez jego zespół.

Vinicius célèbre son ouverture du score contre Manchester City

22-letni Brazylijczyk strzelił gola niespełna dziesięć minut przed przerwą. W 36. minucie bramkarza gości pokonał potężnym kopnięciem zza pola karnego, wykańczając koronkową akcję, w której udział brało kilku zawodników Realu.
Tym razem sam trafił do siatki, ale w ostatnich tygodniach także regularnie asystuje.
We wtorek zaliczył dziesiąty mecz z rzędu, w którym strzelał gola lub zaliczał przy nim ostatnie podanie. Tak długiej serii w karierze jeszcze nie miał.

Gwarantuje zagrożenie

W tym sezonie Ligi Mistrzów brazylijski skrzydłowy zagrał we wszystkich jedenastu meczach Realu. Tylko w jednym nie zapisywał się w statystykach jako strzelec lub asystent. Miał jednak utrudnione zadanie, bo w spotkaniu grupowym z Szachtarem Donieck w fazie grupowej (1:1) pojawił się na boisku jako zmiennik. Była to jedyna taka sytuacja w tegorocznych rozgrywkach.

Vinicius w akcji

Vinicius w tej edycji Ligi Mistrzów zapisał na koncie już siedem goli i pięć asyst. Jest oczywiście najskuteczniejszym pod tym względem graczem Królewskich.
Od kiedy występuje w elitarnych rozgrywkach, zaliczył w sumie piętnaście trafień. Od wtorku wyprzedza o jedno swojego słynnego rodaka Ronaldo, który grał w barwach Realu w latach 2002-2007.