Chelsea - Real Madryt: wynik i relacja - Liga Mistrzów

18/04/2023, 23:14 GMT+2

Broniący tytułu Real Madryt pewnie wygrał 2:0 (0:0) z Chelsea w Londynie i awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Bohaterem gości był strzelec obu goli Rodrygo. Królewscy w pierwszym spotkaniu u siebie także zwyciężyli 2:0 i w rewanżu nie pozwolili się zaskoczyć.

Real Madryt - Chelsea w 1/4 finału Ligi Mistrzów

Real przyjechał do Londynu z dwubramkową zaliczką i nic dziwnego, że był faworytem do awansu. Piłkarze trenera Franka Lamparda zapowiadali jednak, że łatwo skóry nie sprzedadzą i faktycznie zagrali bardzo ambitnie.

Doskonałe okazje Chelsea

Chelsea miała z Realem rachunki do wyrównania. Oba zespoły grały ze sobą w tej fazie także przed rokiem. Podopieczni trenera Carlo Ancelottiego wygrali wówczas w Londynie 3:1, a w rewanżu przegrali po dogrywce 2:3.
Od początku wtorkowej konfrontacji gospodarze przystąpili do ataków. Doskonałą okazję na gola mieli już w 10. minucie. Po błyskawicznej akcji prawą stroną najpierw Kai Havertz nie trafił czysto w piłkę, a ta spadła pod nogi niepilnowanego N'Golo Kante. Francuz jednak fatalnie przestrzelił.
W odpowiedzi Rodrygo uderzył z ostrego kąta w słupek. Szczęścia po szybkich kontrach próbowali także Luka Modrić i Karim Benzema.
Najlepszą okazję na gola miał jednak obrońca miejscowych Marc Cucurella, który tuż przed przerwą znalazł się oko w oko z Thibautem Courtoisem, ale belgijski golkiper kapitalnie obronił.

Gole Rodrygo

Po zmianie stron Chelsea nadal naciskała. Raz jeszcze przed świetną szansą stanął Kante, ale w ostatniej chwili jego strzał zablokował Eder Militao.
O tym, że niewykorzystane okazje się mszczą, przekonaliśmy się w 58. minucie. Wówczas Real wyprowadził kolejną błyskawiczną kontrę, którą z bliskiej odległości mocnym strzałem wykończył Rodrygo.
Ten sam piłkarz trafił także w 80. minucie. Wówczas Federico Valverde poszedł na przebój, by na koniec podać do Rodrygo, który miał przed sobą pustą bramkę i dopełnił formalności. Real się bawił i do końca spotkania kontrolował już wydarzenia.
W przeszłości Królewscy aż 14 razy zdobywali najważniejsze trofeum w europejskiej piłce klubowej. W obecnej edycji bronią tytułu i są na dobrej drodze do kolejnego sukcesu.
Real w kolejnej rundzie zmierzy się z Manchesterem City lub Bayernem Monachium. Półfinały zaplanowano na 9-10 i 16-17 maja, a finał odbędzie się 10 czerwca w Stambule.
Chelsea - Real Madryt 0:2 (0:0).
Bramki: Rodrygo (58, 80).
Pierwszy mecz Real wygrał u siebie 2:0. Awans - Real.