Konferencja zakłócona, Klopp wściekły

Akt. 10/11/2023, 08:03 GMT+1

To nie był udany wieczór dla Juergena Kloppa i jego Liverpoolu. The Reds przegrali w kontrowersyjnych okolicznościach w Lidze Europy z Tuluzą, a niemiecki szkoleniowiec wściekał się, gdy jego konferencja prasowa była zakłócana przez świętujących francuskich kibiców.

Liverpool FC - Real Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów

Stawką czwartkowego spotkania było dla Liverpoolu zapewnienie sobie pierwszego miejsca w grupie E już po czwartym spotkaniu. Mimo tego Klopp, mając świadomość walki na kilku frontach, dał odpocząć swoim gwiazdom. Nie skończyło się to dobrze.
Gospodarze do przerwy prowadzili 1:0, dopiero wtedy Niemiec do boju posłał Mohameda Salaha czy Trenta Alexandra-Arnolda. Zmiany przyniosły efekt, ale porażki i tak nie udało się uniknąć. W siódmej minucie doliczonego czasu gry Jarell Quansah strzelił co prawda gola na 3:3, ale po dużym zamieszaniu trafienie zostało anulowane przez VAR. Powód? W akcji bramkowej, kilka podań przed golem, Alexis Mac Allister pomógł sobie ręką podczas przyjęcia piłki. Klopp decyzji arbitrów zaakceptować nie potrafił.

Juergen Klopp

Pytanie Kloppa bez odpowiedzi

Na konferencji prasowej był wyraźnie poirytowany, a zdenerwowanie tylko rosło, gdy do sali zaczęły dochodzić donośne odgłosy świętujących kibiców Tuluzy. W końcu nie wytrzymał.
- Kto wpadł na pomysł, by organizować tu konferencję? To dobre pytanie - rzucił w końcu z kolei w stronę dziennikarzy. Odpowiedzi nie uzyskał.
Chwilę wcześniej przyznał, że zwycięstwo Tuluzy było zasłużone, bo jej gracze "wygrali wiele pojedynków".
- Widziałem wideo z sytuacji z nieuznanego gola i dla mnie to nie jest ręka. Piłka została przyjęta na klatkę piersiową i nie widzę tam kontaktu z ręką. Może sędziowie widzieli to z innej kamery. To było długo przed golem, dlatego później zastanawiałem się, gdzie jest rzut wolny - mówił.