Słodko-gorzki debiut Polaka w Arabii Saudyjskiej. Gol na otarcie łez z gigantem

26/09/2023, 11:05 GMT+2

Konrad Michalak udanie zadebiutował w nowych barwach. Pomocnik zdobył wyrównującą bramkę dla Ohod, ale jego ekipa w 1/16 finału Pucharu Arabii Saudyjskiej przegrała u siebie z ekipą Cristiano Ronaldo Al-Nassr aż 1:5.

7 goli w hicie w Arabii Saudyjskiej. Al-Nassr lepsze od Al-Ahli

Ohod to dla 26-letniego Michalaka już piąty zagraniczny klub w karierze. Wcześniej piłkarz urodzony w Szprotawie występował w rosyjskim Achmacie Grozny, a następnie przeniósł się do Turcji, gdzie grał kolejno w takich ekipach jak Ankaragucu, Caykur Rizespor oraz Konyaspor.

Michalak uratował honor w starciu z gigantem

W połowie września br. były reprezentant Polski do lat 21 (15 meczów i trzy gole) podpisał kontrakt z saudyjskim drugoligowcem.
Jak się okazało, jego pierwszym spotkaniem w nowych barwach było starcie w ramach krajowego pucharu. Z nie byle przeciwnikiem, bo na drodze Ohodu stanęło Al-Nassr, w którego składzie zanleźli się Sadio Mane, Anderson Talisca czy Aymeric Laporte.
Po pierwszej połowie zanosiło się na nie lada niespodziankę, bo gospodarze remisowali 1:1 po golu Michalaka. Co warte podkreślenia, bardzo ładnym, bo skrzydłowy tuż przed przerwą umieścił piłkę w siatce efektownym lobem w sytuacji sam na sam z bramkarzem.
Ostatecznie klub Polaka odpadł z rozgrywek, bo rywale - bez Cristiano Ronaldo w kadrze - zdobyli tego dnia aż pięć bramek i to oni awansowali do 1/8 finału.
Ohod - Al-Nassr 1:5 (1:1)
Bramki: Michalak (45.) - Mane (16., z rzutu karnego), Fofana (62.), Talisca (73.), Yahya (81.), Al Naji (86.).