Bez Messiego ani rusz. Puchar wywalczyła drużyna Polaka

28/09/2023, 09:05 GMT+2

Piłkarze Houston Dynamo zostali triumfatorami US Open Cup 2023. W finale rozegranym na DRV PNK Stadium drużyna Sebastiana Kowalczyka pokonała Inter Miami 2:1. W zespole z Florydy zabrakło kontuzjowanego Lionela Messiego.

Inter Miami awansował do finału Pucharu Lig (SNTV)

Inter walczył z drużyną z Houston osłabiony brakiem swojej największej gwiazdy, czyli Messiego. 36-letni Argentyńczyk nabawił się urazu mięśniowego w meczu MLS przeciwko Toronto FC (4:0), który odbył się 21 września.

Houston bez Kowalczyka, ale z pucharem

Jak się okazało, nieobecność byłego piłkarza Barcelony - który do końca walczył o występ w finale - była bardzo bolesna dla gospodarzy.
Dość powiedzieć, że już do przerwy starcia na Fort Lauderdale ich rywale prowadzili 2:0 po trafieniach Griffina Dorseya oraz Marokańczyka Amine'a Bassiego z rzutu karnego.
Ekipę z Miami stać było jedynie na honorową bramkę. Jej zdobywcą, w doliczonym czasie drugiej połowy, był Wenezuelczyk Josef Martinez.
Tym sposobem to zespół z Houston - po raz drugi w swojej historii - mógł świętować zwycięstwo w US Open Cup. Poza kadrą meczową triumfatorów znalazł się Sebastian Kowalczyk, który dołączył do amerykańskiego klubu z Pogoni Szczecin 1 sierpnia br.
Inter Miami - Houston Dynamo 1:2 (0:2)
Bramki: Martinez (90.+2) - Dorsey (24.), Bassi (33., z rzutu karnego).