Euro 2024. Niemcy - Szkocja: Toni Kroos grał wspaniale

Akt. 14/06/2024, 23:46 GMT+2

Toni Kroos kilka tygodni temu niespodziewanie ogłosił, że kończy karierę po tym sezonie. 34-letni pomocnik reprezentacji Niemiec zagrał bezbłędnie w pierwszej połowie spotkania ze Szkotami. W drugiej części meczu miał tylko jedno niecelne podanie. Gospodarze mistrzostw Europy wygrali 5:1.

Niemcy - Szkocja w fazie grupowej Euro 2024 (Getty Images)

Niemcy od początku piątkowego spotkania w Monachium prezentowali się niesamowicie.
Na stadionie Allianz Arena pokazywali fantastyczne akcje. W pierwszej połowie strzelili trzy gole.
Najpierw w 10. minucie bramkę zdobył Florian Wirtz, w 19. - Jamal Musiala, a chwilę przed przerwą - z rzutu karnego Kai Havertz.
Grą gospodarzy w genialny sposób kierował Kroos. 34-letni zawodnik, który 1 czerwca po raz ostatni zagrał w barwach Realu Madryt i świętował kolejny triumf w Lidze Mistrzów, był bezbłędny.
Jak obliczyli statystycy, Niemiec w pierwszych 45 minutach wykonał 55 podań. Wszystkie były celne, w tym pięć dalekich. Łącznie miał piłkę przy nodze 56-krotnie.
Dzięki niemu podopieczni Nagelsmanna przeprowadzili osiem akcji w okolicy pola karnego.

Toni Kroos vuelve a la selección alemana para disputar la Eurocopa 2024.

Po przerwie kolejne gole

W drugiej połowie przewaga Niemców była jeszcze większa. Grający w osłabieniu Szkoci byli bezradni.
W 68. minucie gola strzelił Niclas Fullkrug. Napastnik Borussii Dortmund pojawił się na murawie zaledwie 300 sekund wcześniej.
W 80. minucie Kroos opuścił boisko żegnany wielkimi brawami. Dla króla środka pola to był 110. mecz w kadrze.
Łącznie w całym meczu wykonał 102 podania, a 101 było celnych. To daje aż 99-procentową skuteczność. Dodatkowo zaliczył także siedem odbiorów piłki.
Po zakończeniu turnieju - o czym informował już wcześniej - zawiesi buty na kołku.
Później goście strzelili honorowego gola za sprawą samobójczego trafienia Antonio Ruedigera.
W doliczonym czasie gry wynik meczu na 5:1 ustalił rezerwowy Emre Can.
Mistrzostwa w Niemczech potrwają do 14 lipca.