Dokończono mecz po skandalu. W Ajaksie posypały się głowy

27/09/2023, 18:40 GMT+2

W środę dokończono szlagierowe spotkanie ligi holenderskiej Ajax - Feyenoord, które zostało przerwane w niedzielę z powodu rac, jakie miejscowi kibice wrzucali na boisko. Tym razem oba zespoły zagrały bez udziału publiczności, a mistrzowie kraju pokonali na wyjeździe odwiecznych rywali aż 4:0. W Ajaksie wrze.

Mecz Ajax - Feyenoord został przerwany. Skandaliczne zachowanie kibiców

Przypomnijmy, że przez skandaliczne zachowanie kibiców niedzielne spotkanie w Eredivisie było kilkakrotnie przerywane. W końcu w 56. minucie sędzia postanowił o zakończeniu gry. Feyenoord prowadził wówczas 3:0.

Mecz Ajax - Feyenoord został przerwany

Nerwowo w Ajaksie

Po przerwaniu spotkania doszło do zamieszek pod stadionem. W pewnym momencie grupa wściekłych kibiców Ajaksu próbowała wedrzeć się na obiekt, w związku z czym policja musiały użyć gazu pieprzowego.
Co prawda Ajax skrytykował decyzję federacji o tak szybkim terminie dokończenia meczu (z uwagi na napięty kalendarz), ale i tak piłkarze musieli w środę ponownie wyjść na boisko.
Mistrzowie Holandii nie mieli litości dla rozbitego psychicznie rywala i już po trzech minutach gry strzelili czwartego gola. Do siatki trafił Santiago Tomas Gimenez.
Więcej bramek już nie padło, ale porażka 0:4 i tak jest upokarzająca dla Ajaksu. Wcześniej w całej swojej historii piłkarze Feyenoordu tylko dwukrotnie zdołali strzelić tyle goli ekipie z Amsterdamu na wyjeździe.
Ajax jest w wyraźnym kryzysie. Po pięciu meczach zajmuje dopiero 14. miejsce w ligowej tabeli, a posada trenera Maurice’a Steijna wisi na włosku. Po niedzielnych zamieszkach władze Ajaksu zwolniły dyrektora technicznego Svena Mislintata. Na kilka godzin przed środowym meczem rezygnację złożył też główny administrator klubu Pier Eringa.