Reprezentant Polski trafił do szpitala w przerwie meczu

Przemysław Kuwał

Akt. 18/11/2023, 11:36 GMT+1

Nie tak to miało wyglądać. Karol Świderski, który rozpoczął mecz z Czechami w podstawowym składzie, zakończył występ już po 45 minutach. Napastnik reprezentacji Polski miał źle się poczuć i trafić do szpitala.

Mecz Polska - Czechy w eliminacjach Euro 2024

Pierwsza zaskakująca informacja spadła na polskich kibiców kilkadziesiąt minut przed meczem. Wtedy okazało się, że w podstawowym składzie zabraknie Piotra Zielińskiego, który w piątkowy poranek rozchorował się i został w hotelowym pokoju.
Tę lukę selekcjonerowi Michałowi Probierzowi udało się świetnie załatać, bo na boisko posłał Jakuba Piotrowskiego, który w pierwszej połowie dał Polakom prowadzenie.

Świderski zmieniony

Przez całe 45 minut reprezentacja Polski prezentowała się nieźle, a do wyróżniających się piłkarzy zaliczał się Świderski. Niestety, napastnik Charlotte FC na drugą część spotkania już nie wyszedł. Jak się później okazało, piłkarz poczuł się źle i został odwieziony do szpitala. Pierwsze doniesienia były w miarę optymistyczne. Wiadomo, że w sobotę będzie miał kontynuowane badania.
Na boisku zastąpił go Adam Buksa.
Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Polacy stracili szansę na bezpośredni awans na Euro. Pozostaje im rywalizacja w barażach.