Copa America 2024. Sędzia Humberto Panjoj zasłabł w trakcie meczu Peru - Kanada

📝Reuters

26/06/2024, 11:19 GMT+2

Dramatyczne sceny podczas spotkania Peru z Kanadą w Copa America. Mowa o zasłabnięciu asystenta sędziego głównego, który nie wytrzymał piekielnie trudnych warunków atmosferycznych panujących w dniu meczu.

Copa America: Brazylia - Peru

Do mrożącej krew w żyłach sytuacji doszło pod koniec pierwszej połowy starcia w Kansas City.
W pewnym momencie asystent, Humberto Panjoj, upadł na murawę. Gra błyskawicznie została przerwana, a pierwszej pomocy udzielił mu golkiper Kanadyjczyków Maxime Crepeau.

Bramkarz Kanady udzielił pierwszej pomocy sędziemu

Pogoda nie sprzyjała

Gwatemalczyk odzyskał świadomość dopiero po kilku minutach. Miał jednak problemy z samodzielnym poruszaniem się, więc boisko opuścił na noszach.
Jego obowiązki do końca meczu przejął sędzia techniczny.

Sędzia został zwieziony z murawy na noszach

Jak podaje agencja Reutera, przyczyną zasłabnięcia Panjoja najprawdopodobniej był upał.
Dość powiedzieć, że spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17.00 czasu lokalnego, a temperatura tego dnia dochodziła do 34 stopni Celsjusza, przy wilgotności powietrza na poziomie 53 procent.
Finalnie Kanada wygrała z Peru 1:0, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 74. minucie Jonathan David.
W drugim meczu grupy A Argentyna, po golu Lautaro Martineza w 88. minucie, w takim samym stosunku pokonała Chile.