Southampton awansuje do Premier League pokonując Leeds: wynik i relacja. Finał baraży, play offy Championship

26/05/2024, 19:07 GMT+2

Zespół Southampton FC po rocznej przerwie powrócił do angielskiej Premier League. Drużyna polskiego kadrowicza Jana Bednarka wygrała w finale baraży na Wembley z Leeds United 1:0.

Jan Bednarek piłkarzem Southampton

W barażach o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii zagrały kluby z miejsc od trzeciego do szóstego w Championship, czyli: Leeds, Southampton, West Bromwich Albion i Norwich City.
Wcześniej bezpośrednią promocję do Premier League zapewniły sobie najmocniejsze ekipy Leicester City i Ipswich Town.

Jan Bednarek w meczu Southampton - Leeds w finale baraży na Wembley

Zespół Jana Bednarka w finałowym starciu na Wembley musiał stoczyć twardy bój z Leeds. Ostatecznie o sukcesie zadecydował gol strzelony przez Adama Armstronga w 24. minucie spotkania.
Anglik wykorzystał idealne prostopadłe podanie od Williama Smallbone’a. Był to 24. gol Armstronga w obecnym sezonie.

Bednarek wraca do Premier League

Bednarek w niedzielę rozegrał całe spotkanie i był mocnym punktem obrony swojego zespołu. W 39. minucie Polak został ukarany żółtą kartką za podcięcie rywala. Ten drobiazg na pewno nie popsuł mu jednak radości z awansu do Premier League.