Do siedmiu razy sztuka. Fatalna seria Bayernu przerwana

02/09/2023, 22:19 GMT+2

Piłkarze Bayernu Monachium pokonali na wyjeździe Borussię Moenchengladbach 2:1 w meczu 3. kolejki Bundesligi. Dla Bawarczyków, którzy w poprzednich sześciu spotkaniach z tym rywalem ani razu nie zwyciężyli, było to trzecie ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Bayern wyszarpał Borussii mistrzostwo Niemiec

Od lat nikt w Bundeslidze nie jest tak skuteczny w spotkaniach z Bayernem jak popularne Źrebaki. W sześciu poprzednich starciach (jednym towarzyskim, jednym w Pucharze Niemiec i czterema w lidze) ekipa z Moenchengladbach odniosła nad bardziej utytułowanym przeciwnikiem cztery zwycięstwa i dwukrotnie z nim zremisowała.

Złe dobrego początki Bayernu

W sobotę długo zanosiło się na przedłużenie tej serii. Prowadzenie gospodarzom dał Ko Itakura, który w 30. minucie był niepilnowany w polu karnym i popisał się precyzyjnym uderzeniem głową. Bramkarz Sven Ulreich nawet nie próbował wyskoczyć w stronę piłki.
Tuż po przerwie Japończyk raz jeszcze został bohaterem swojego zespołu, wybijając sprzed linii bramkowej futbolówkę po strzale Leona Goretzki.
Bayern nie zamierzał jednak spuszczać z tonu i chwilę później wyrównał za sprawą Leroya Sane, który wykorzystał prostopadłe podanie Joshuy Kimmicha. W końcówce, dokładnie w 87. minucie, trzy punkty gościom zapewnił Francuz Mathys Tel.
Dzięki wygranej monachijczycy zajmują drugie miejsce w tabeli Bundesligi. Kompletem punktów, oprócz nich, może pochwalić się też tylko Bayer Leverkusen, który rozbił u siebie beniaminka SV Darmstadt 5:1. W niedzielę do mistrza oraz Aptekarzy może dołączyć Union Berlin, który podejmie RB Lipsk.

Debiut Kownackiego, symboliczne występy Kamińskiego i Gumnego

W innym sobotnim spotkaniu po raz pierwszy w wyjściowym składzie Werderu Brema znalazł się Dawid Kownacki. 26-letni napastnik, sprowadzony tego lata z Fortuny Duesseldorf, grał do 76. minuty, a jego zespół pokonał u siebie FSV Mainz 4:0, zdobywając pierwsze punkty w tym sezonie.
Inny z Biało-Czerwonych, Jakub Kamiński, wystąpił od 83. minuty wyjazdowego meczu VfL Wolfsburg z Hoffenheim (1:3), a Robert Gumny pojawił się na boisku w 78. minucie domowego spotkania FC Augsburg z VfL Bochum zakończonego remisem 2:2.