Hertha Berlin spadła z Bundesligi. Zadecydował gol w doliczonym czasie

20/05/2023, 19:14 GMT+2

Uznany niemiecki klub Hertha Berlin po dziesięciu latach spadł z ekstraklasy. W przedostatniej kolejce rozgrywek stołeczny zespół zremisował z VfL Bochum 1:1, tracąc gola w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Zwycięstwo dawałoby jeszcze gospodarzom nadzieję na utrzymanie.

Puchar Niemiec. Skrót meczu Hertha Berlin - Union Berlin

Berlińczycy objęli prowadzenie w 63. minucie po trafieniu Francuza Lucasa Tousarta. Wyrównał tuż przed końcowym gwizdkiem Keven Schlotterbeck.

Hertha spadła z Bundesligi

Ostatni mecz Herthy na własnym boisku przyciągnął na trybuny Stadionu Olimpijskiego 70 692 widzów. Przez całe spotkanie żywiołowo dopingowali oni swoich ulubieńców, ale po siódmym w historii spadku z Bundesligi na trybunach zawrzało, wybuchło kilka petard, a fani nie kryli rozgoryczenia.

Na spadek zanosiło się jednak już od kilku sezonów, m.in. przed rokiem stołeczna drużyna uratowała się dopiero w barażach. Ten pobyt w Bundeslidze trwał 10 lat.

Hertha Berlin spadła z Bundesligi

Hertha ma obecnie 26 punktów i traci trzy do VfB Stuttgart, które w tej kolejce wyjdzie na boisko w niedzielę, oraz już pięć do Schalke 04 Gelsenkirchen Marcina Kamińskiego, które zremisowało z Eintrachtem Frankfurt 2:2.

Ekipa Bochum, w kadrze której zabrakło Jacka Góralskiego, dzięki remisowi z dorobkiem 32 "oczek" zajmuje 15., pierwsze bezpieczne miejsce.

Bundesligę opuszczą dwie ostatnie drużyny, a trzecia od końca spotka się w barażu z trzecim zespołem drugiej ligi.