Bundesliga: Borussia Dortmund rozbiła Eintracht i jest nowym liderem

22/04/2023, 20:34 GMT+2

Klub z Zagłębia Ruhry nie zawiódł w 29. kolejce Bundesligi. Borussia Dortmund pokonała Eintracht Frankfurt aż 4:0 i tym samym awansowała na pierwsze miejsce w tabeli kosztem Bayernu Monachium, który również w sobotę przegrał w wyjazdowym spotkaniu z Mainz.

Borussia Dortmund pewnie pokonała Eintracht

Bawarczycy kompletnie zawiedli i przegrali 1:3. Tym samym przed Borussią pojawiła się niepowtarzalna okazja, by ponownie zameldować się na pierwszym miejscu w tabeli. Warunek był jeden – zwycięstwo z Eintrachtem.

Dominacja Borussii

Zespół prowadzony przez Edina Terzica zdawał sobie sprawę ze stawki sobotniego meczu i od początku ruszył na rywali. W 19. minucie dortmundczycy po raz pierwszy cieszyli się z gola, gdy świetną akcję celnym strzałem wykończył Jude Bellingham.
Chwilę później było już 2:0, gdy Karim Adeyemi zgrał piłkę głową w kierunku wbiegającego w pole karne Donyella Malena, a Holender pewnie strzelił na dalszy słupek.
Jakby tego było mało, jeszcze w pierwszej połowie trzeciego gola dołożył obrońca Mats Hummels, tym razem po idealnej wrzutce Raphaela Guerreiro.
W drugiej połowie wynik ustalił Malen, który niemal skopiował swoją sytuację z pierwszych 45 minut.
Borussia (60 pkt) awansowała na pierwszą pozycję i ma punkt przewagi nad monachijczykami. Walka o mistrzostwo Niemiec zapowiada się pasjonująco, do końca sezonu pozostało pięć kolejek. W grze o tytuł liczą się tylko BVB i Bayern, choć matematyczne szanse mają jeszcze: Union Berlin (52 pkt), RB Lipsk (51 pkt) i Freiburg (50 pkt).