Katastrofa Bayernu. Mistrzostwo wymyka się z rąk po porażce z RB Lipsk

Akt. 20/05/2023, 20:52 GMT+2

Szok w Bundeslidze. Na kolejkę przed zakończeniem sezonu niemieckiej ekstraklasy Bayern Monachium może stracić prowadzenie w tabeli na rzecz Borussii Dortmund. W sobotnim meczu na szczycie Bawarczycy przegrali u siebie z trzecim RB Lipsk 1:3 i nagle znaleźli się daleko od 33. mistrzostwa.

Przygotowania Bayernu do spotkania z Manchesterem City w Lidze Mistrzów

Kibice Bayernu mogli obawiać się starcia z mocnym RB Lipsk. Ewentualna strata punktów dla podopiecznych trenera Thomasa Tuchela mogłaby być katastrofalna w skutkach. BVB cały czas bowiem depcze mistrzom po piętach, mając przed tą kolejką zaledwie punkt straty. W niedzielę Borussia zagra z FSV Mainz 05. Jeśli wygra, będzie liderem.
Przed tą kolejką zespół RB Lipsk także miał o co grać. Zespół Marco Rose ciągle walczył o Ligę Mistrzów, więc motywacji mu nie brakowało. Wygrywając z Bayernem, zapewnił sobie ten sukces.

Bayern lepszy w pierwszej połowie

Bayern od początku meczu z Lipskiem przeważał i przez większość pierwszej połowy kontrolował wydarzenia boiskowe. W pierwszej fazie spotkania najlepszą okazję na gola miał Thomas Mueller, który jednak nie potrafił wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem.
Barciej skuteczny okazał się Serge Gnabry, który w 25. minucie dał prowadzenie Bayernowi. Po składnej akcji zespołowej reprezentant Niemiec wbiegł w pole karne i mocnym uderzeniem od słupka nie dał szans bramkarzowi. Gnabry strzelił 14. gola w sezonie Bundesligi i tym samym wyrównał swoje najlepsze osiągnięcie w karierze.
Po stracie gola piłkarze z Lipska zaczęli w końcu stwarzać sytuacje. Na bramkę Bayernu strzelali Dominik Szoboszlai, Christopher Nkunku i Dani Olmo, ale Yann Sommer był na posterunku. Z drugiej strony kapitalną okazję na gola zmarnował Kingsley Coman.

Lipsk wspaniale odpowiada

Po zmianie stron gra długo była nieciekawa. Jedni i drudzy jakby przyczaili się, czekając, co zrobi rywal. Niemrawa gra Bayernu miała się zemścić. W 65. minucie RB Lipsk przeprowadził błyskawiczną kontrę, po której skutecznym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Konrad Laimer. Austriak w przyszłym sezonie ma trafić do Bayernu.

RB Lipsk ograł Bayern Monachium

Goście cały czas nie rezygnowali i zostali nagrodzeni. W 76. minucie prowadzenie z rzutu karnego dał swojej ekipie Nkunku. 1:2 - konsternacja w Bayernie i radość w Lipsku, ale także w Dortmundzie.
To nie był koniec emocji na Allianz Arenie. Mistrzów w 86. minucie dobił Szoboszlai, wykorzystując drugi rzut karny. Do końca konfrontacji wynik nie uległ już zmianie. Bayern skompromitował się na własnym stadionie. Mistrzostwo Niemiec mogło właśnie uciec Bawarczykom.
Bayern Monachium - RB Lipsk 1:3 (1:0)
Bramki: Gnabry (25) - Laimer (65), Nkunku (76), Szoboszlai (86)