Zlatan Ibrahimović wrócił po kontuzji kolana. Strzelił gola w meczu AC Milan - Lazio Rzym: Serie A

13/09/2021, 07:55 GMT+2

Zlatan Ibrahimović wrócił na boisko po 126 dniach rehabilitacji i od razu trafił do siatki. Jego AC Milan pokonał Lazio Rzym 2:0. Tuż po meczu Szwed opublikował wymowne zdjęcie operowanego w czerwcu kolana.

Szwedzki gwiazdor, który 3 października skończy 40 lat, pojawił się na boisku w 60. minucie prestiżowego meczu z Lazio.
Siedem minut później cieszył się już ze swojego premierowego trafienia w tym sezonie. Po podaniu Ante Rebicia dostawił nogę i wpakował piłkę do pustej bramki.

Fatalna diagnoza, potem trzy miesiące walki

Dla Ibrahimovicia był to pierwszy gol od 21 marca. Długo - aż 126 dni - czekał również na powrót na boisko. Wszystko przez rehabilitację lewego kolana.
Problemy wybitnego piłkarza zaczęły się na początku maja. Wówczas Ibrahimović, który wiosną wrócił do kadry Szwecji, rywalizował o wyjazd na Euro 2020. Lekarze szybko jednak pozbawili go złudzeń. 19 czerwca był zmuszony poddać się zabiegowi artroskopii.
I to właśnie wymowne zdjęcie lewego kolana napastnik Milanu zdecydował się opublikować w mediach społecznościowych. Tuż obok dodał fotografię z momentu, w którym celebrował bramkę przeciwko Lazio.
Dzięki Ibrahimoviciowi oraz Rafaelowi Leao, który strzelił pierwszego gola, Milan pokonał Lazio 2:0. Rossoneri z kompletem trzech zwycięstw są w czołówce tabeli Serie A. Taki sam bilans mają AS Roma i SSC Napoli.
Autor: Skrz / Źródło: eurosport.pl