Zlatan Ibrahimović czerwona kartka, Parma - AC Milan, wynik i relacja - Serie A

10/04/2021, 19:23 GMT+2

Czerwona kartka Zlatana Ibrahimovicia nie przeszkodziła Milanowi w wyjazdowej wygranej z Parmą 3:1. Szwed wyleciał z boiska w po godzinie. Było to jego 16. w karierze wykluczenie.

Milan wyszedł na prowadzenie już w 8. minucie. Wówczas przepiękną bramkę po podaniu Ibrahimovicia zdobył Chorwat Ante Rebić.
Tuż przed przerwą piłkarze Stefano Piolego prowadzili już 2:0. Tym razem do siatki trafił Franck Kessie.

Ibrahimović wyleciał z boiska

Po godzinie gry sytuacja Rossonerich trochę się skomplikowała. Popchnięty na murawę został Alexis Saelemaekers, ale goście utrzymali się przy piłce.
Sędzia Fabio Maresca przerwał jednak grę, z czego niezadowolony był zwłaszcza Ibrahimović. 39-latek krzyknął coś w jego kierunku. Po chwili, bez większego zawahania, arbiter ukarał Szweda bezpośrednio czerwoną kartką.
"Bezpośrednia czerwona kartka niczym grom z jasnego nieba. W meczu, w którym Milan bez większych problemów prowadził i zmierzał po zwycięstwo" - czytamy w dzienniku "La Gazzetta dello Sport".
W klubowej karierze "Ibra" już po raz 16. został ukarany czerwoną kartką. Dziesięć z nich sędziowie pokazali mu bezpośrednio, w sześciu przypadkach była to konsekwencja drugiej żółtej. Szczególnie włoskim sędziom dał się we znaki, gdyż w Serie A sześciokrotnie musiał przedwcześnie opuścić plac gry, a dwie kolejne czerwone kartki ujrzał w spotkaniach Coppa Italia.

Szczęśliwa końcówka

Parma błyskawicznie wykorzystała grę w przewadze. Ginanluigiego Donnarumę pokonał Riccardo Gagliolo.
Końcówka była niezwykle nerwowa. Gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i to się zemściło.
W czwartej minucie doliczonego czasu gry Milan przeprowadził zabójczą kontrę. Diogo Dalot podał do Rafaela Leao, a ten z najbliższej odległości ustalił wynik meczu na 3:1.

Po 30 kolejkach Milan ma 63 punkty i traci osiem do prowadzącego lokalnego rywala - Interu, który w niedzielę podejmie broniące się przed spadkiem Cagliari Sebastiana Walukiewicza.
Trzeci, ze stratą czterech punktów do Milanu, jest broniący tytułu zespół Wojciecha Szczęsnego - Juventus Turyn, który tego dnia podejmie 13. w tabeli Genoę.
Parma - AC Milan 1:3 (0:2)
Bramki: Gagliolo (66') - Rebić (8'), Kessie (44'), Leao (90+4)
Autor: Skrz / Źródło: eurosport.pl