Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk: wynik i relacja - PKO Ekstraklasa

23/10/2020, 20:32 GMT+2

Choć piłkarze Zagłębia znakomicie rozpoczęli mecz 8. kolejki ekstraklasy przeciwko Lechii Gdańsk, to ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

W poprzedniej kolejce Zagłębie przegrało na wyjeździe z Legią 1:2. Mimo wszystko podopieczni Martina Seveli zajmowali trzecie miejsce w tabeli. W przypadku wygranej w piątek, przynajmniej na chwilę mogli awansować na drugą pozycję. Nadzieje były spore, albowiem Lechia kompletnie zawiodła w ostatnim meczu, gdy polegała w Gdańsku 0:1 z Pogonią.

Idealny start

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy. Już w 3. minucie do bramki trafił Lubomir Guldan. 37-letni Słowak wygrał walkę z obrońcą i skutecznie uderzył głową po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego z rzutu rożnego. To również lubinianie mogli podwyższyć, jednak w 40. minucie świetną sytuację zmarnował Samuel Mraz, który fatalnie przestrzelił po podaniu Patryka Szysza.
Przyjezdni mieli dwie okazje. Pierwszą, gdy sprytny strzał z rzutu wolnego oddał Jarosław Kubicki, ale Dominik Hładun nie dał się zaskoczyć. Natomiast tuż przed przerwą golkiper Zagłębia ponownie skutecznie interweniował, tym razem po strzale Conrado.
Choć Zagłębie szybko wyszło na prowadzenie, to później mecz był wyrównany.

VAR i karny

Tuż po zmianie stron goście mogli wyrównać, ale Omran Haydary trafił w obrońcę gospodarzy. Ten sam zawodnik później uderzał z dystansu – górą był jednak Hładun. Miedziowi odpowiedzieli niewykorzystaną sytuacją Sasy Ziveca, choć dostali prezent od Dusana Kuciaka, który pomylił się przy wyprowadzaniu piłki.
W 71. minucie było 1:1. Rzut karny pewnie wykorzystał Flavio Paixao. Chwilę wcześniej faulu w polu karnym dopuścił się niepewnie grający Lorenco Simić. Sędzia Wojciech Myć skorzystał z VAR-u i słusznie podyktował jedenastkę.

Do końca spotkania żadna ze stron nie potrafiła stworzyć żadnej groźnej sytuacji.
Zagłębie awansowało na 2. miejsce w tabeli i na ten moment traci 2 punkty do prowadzącego Rakowa. Lechia utrzymała 8. pozycję i ma 10 oczek.