Zagłębie Lubin - Lech Poznań: wynik i relacja - PKO BP Ekstraklasa

05/12/2021, 19:01 GMT+1

W spotkaniu 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin przegrało na własnym stadionie z Lechem Poznań 2:3. Kolejorz przedłużył tym samym serię meczów bez porażki we wszystkich rozgrywkach do dwunastu.

Faworytem niedzielnego starcia byli goście, którzy przed trwającą serią gier prowadzili w tabeli. Z kolei lubinianie od kilku tygodni znajdują się w wyraźnym dołku, czego efektem seria czterech porażek z rzędu.

Mocne otwarcie Lecha

Zgodnie z oczekiwaniami podopieczni Macieja Skorży od pierwszych minut przystąpili do ofensywy, a po niecałym kwadransie prowadzili już 2:0. Najpierw skuteczną główką po dośrodkowaniu Barry'ego Douglasa z rzutu rożnego popisał się Antonio Milić, a chwilę później w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Joao Amaral i znalazł drogę do siatki Dominika Hładuna.
Poznaniacy mieli wiele szans do zdobycia kolejnych goli, ale Zagłębie za sprawą uderzenia obrońcy Kamila Kruka tuż po przerwie złapało kontakt. Gospodarze długo nie nacieszyli się tym trafieniem, bo pięć minut później Jakub Kamiński znowu wyprowadził gości na dwubramkowe prowadzenie.
Piłkarze z Dolnego Śląska nie zamierzali składać broni i równie szybko odpowiedzieli golem obrońcy Lorenco Simicia. Jednak w końcówce brakowało im już sił na doprowadzenie do remisu i trzy punkty zasłużenie pojechały do Poznania.
Dzięki zwycięstwu Lech utrzymał prowadzenie w ligowej tabeli (38 pkt) przed Pogonią Szczecin (35 pkt) oraz Lechią Gdańsk (33 pkt). Zagłębie jest 14. (17 pkt).
KGHM Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Antoni Milic (8-głową), 0:2 Joao Amaral (14), 1:2 Kamil Kruk (49-głową), 1:3 Jakub Kamiński (53-głową), 2:3 Lorenco Simic (59).
Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Kamil Kruk; Lech Poznań: Adriel Ba Loua, Pedro Tiba.
Sędzia: Damian Kos (Gdańsk). Widzów: około 7000.
KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Jakub Wójcicki, Lorenco Simic, Kamil Kruk - Kacper Chodyna (86. Erik Daniel), Łukasz Poręba (58. Filip Starzyński), Jakub Żubrowski, Łukasz Łakomy (86. Dawid Pakulski), Sasa Zivec, Adam Ratajczyk (86. Bartłomiej Kłudka) - Patryk Szysz.
Lech Poznań: Filip Bednarek - Alan Czerwiński, Bartosz Salamon, Antonio Milic, Barry Douglas - Adriel Ba Loua (74. Michał Skóraś), Jesper Karlstroem, Joao Amaral (74. Nika Kwekweskiri), Radosław Murawski (46. Pedro Tiba), Jakub Kamiński (90+3. Dani Ramirez) - Mikael Ishak (90. Artur Sobiech).
Autor: rozniat/TG / Źródło: eurosport.pl, PAP