Wolverhampton - Manchester City: wynik i relacja - Premier League

11/05/2022, 21:15 GMT+2

Wszystko wskazuje na to, że walka o mistrzostwo Anglii potrwa do ostatniej kolejki Premier League. Broniący tytułu Manchester City pokonał na wyjeździe Wolverhampton 5:1 i ponownie ma trzy punkty przewagi nad goniącym go Liverpoolem. Bohaterem środowego meczu był Kevin De Bruyne, autor czterech goli.

W poniedziałek Liverpool męczył się z Aston Villą, ale zdołał wygrać w Birmingham 2:1 i tym samym zachował szanse na mistrzostwo. Jednak tempa nie zwalnia również główny konkurent w wyścigu po tytuł.
The Citizens zaczęli mecz z Wolverhampton znakomicie, bo już w 7. minucie idealne podanie Bernardo Silvy pewnym uderzeniem na dalszy słupek wykończył De Bruyne.
Radość gości trwała jednak tylko chwilę, albowiem po kontrze do wyrównania doprowadził Leander Dendoncker. Wydawało się, że piłkarzy Josepa Guardioli czeka trudna przeprawa.

Jeszcze trzy

De Bruyne, który słynie przede wszystkim z precyzyjnych podań i dyrygowania drugą linią Manchesteru City, tego dnia wcielił się w rolę napastnika.
W 17. minucie Belg pokonał bramkarza strzałem ze środka pola karnego, a w 24. technicznym uderzeniem podwyższył na 3:1. To głównie dzięki niemu Obywatele schodzi do szatni, będąc w komfortowej sytuacji.
Mylił się jednak ten, kto sądził, że to już koniec koncertu 30-latka. Po zmianie stron to właśnie De Bruyne zdobył kolejną bramkę, tym razem popisując się natychmiastowym strzałem po nieudanym wybiciu piłki przez jednego z obrońców rywali.
Po takim występie Belga w głowie niejednego kibica mogło pojawić się pytanie, po co drużynie z Manchesteru Erling Haaland? Transfer Norwega z Borussii Dortmund został już potwierdzony.
Manchester City do końca meczu kontrolował wydarzenia na boisku, a gospodarzy dobił jeszcze Raheem Sterling. 1:5. Nokaut.
Do zakończenia sezonu pozostały zaledwie dwie kolejki. The Citizens mają nie tylko o trzy "oczka" więcej od Liverpoolu, ale również korzystniejszy bilans bramkowy (94:22 przy 89:24 The Reds), który będzie decydował o kolejności w przypadku identycznej liczby punktów.
Wolverhampton - Manchester City 1:5 (1:3)
Bramki: Dendoncker (11') - De Bruyne (7', 16', 24', 60'), Sterling (84')