Wolverhampton - Liverpool: wynik i relacja z meczu - Premier League

04/12/2021, 19:51 GMT+1

Piłkarze Liverpoolu pokonali na wyjeździe Wolverhampton Wanderers 1:0 w spotkaniu 15. kolejki Premier League. Mecz miał dramatyczny przebieg. Bramkę dopiero w 94. minucie gry strzelił zmiennik Divock Origi.

Podopieczni trenera Juergena Kloppa mieli zdecydowaną przewagę, ale długo marnowali bardzo dogodne okazje. W drugiej połowie świetnej szansy nie wykorzystał Diogo Jota, kiedy trafił w stojącego na linii bramkowej obrońcę Wilków Conora Coady'ego.
W końcówce meczu Wolverhampton nie bronił kurczowo remisu. Jeszcze chwilę przed stratą bramki przeprowadził szybką kontrę. Zakończyła się ona niepowodzeniem, a odpowiedź gości była zabójcza.

Origi z ważnym golem

W czwartej doliczonej przez sędziego minucie holenderski obrońca Virgil van Dijk posłał dalekie podanie na prawe skrzydło do Mohameda Salaha. Egipcjanin błyskawicznie wbiegł w pole karne i dośrodkował do wbiegającego Origiego. Belg obrócił się z piłką i płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi.
Salah i Trent Alexander-Arnold rzucili się na szyję kolegi. Przy linii bocznej z radości szalał także Klopp. Niemiecki szkoleniowiec wprowadził Origiego na boisko w 68. minucie, a zmiennik dał Liverpoolowi niezwykle cenne trzy punkty.

Zmiany na czele tabeli

Liverpool wykorzystał potknięcie Chelsea, która kilka godzin wcześniej przegrała na wyjeździe z West Hamem United Łukasza Fabiańskiego 2:3 i na chwilę wskoczył na fotel lidera Premier League.
Na chwilę, bo później swoje spotkanie wygrał również Manchester City. Ekipa Pepa Guardioli pokonała na wyjeździe Watford 3:1. Pierwszą bramkę zdobyli już w czwartej minucie za sprawą Raheema Sterlinga. Później dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Bernardo Silva.
W tabeli City ma punkt przewagi nad Liverpoolem. Chelsea od lidera dzielą dwa punkty.