Wojciech Szczęsny chwalony przez włoskie media po meczu Sassuolo - Juventus - Serie A

16/07/2020, 10:18 GMT+2

Wojciech Szczęsny bohaterem Juventusu. Włoskie media nie mają wątpliwości: polski bramkarz uchronił zespół Starej Damy od porażki z Sassuolo. "Juventusie, postaw mu pomnik!" - krzyczy na okładce dziennik "Tuttosport".

Wydawało się, że emocji w środowy wieczór zabraknie. Już po 12 minutach po golach Danilo i Gonzalo Higuaina Juventus prowadził z Sassuolo 2:0. Ale gospodarze do przerwy odrobili część strat (bramka Filipa Djurcicia), a w drugiej połowie niespodziewanie dopadli turyńczyków. Po trafieniach Domenico Bernardiego i Francesco Caputo zrobiło się 3:2 dla Sassuolo.
Stara Dama wyrównała za sprawą Aleksa Sandro, skończyło się remisem 3:3. Dla ekipy Maurizio Sarriego było to kolejne rozczarowanie - w trzecim meczu nie potrafiła wygrać (po remisie 2:2 z Atalantą i porażce 2:4 z Milanem).

Szczęsny najlepszy

Szczęsny przeciwko Sassuolo nie zawinił przy żadnej straconej bramce. Mało tego, uratował swój zespół przed kolejnymi. Jak choćby w pierwszej połowie, gdy po strzale z dystansu Merta Muldura piłka odbiła się od jednego z turyńczyków i mogła zmylić Polaka. Ten zaskoczyć się nie dał, pokazał niezwykły refleks.
Później, przy wyniku 3:3, odbił groźne uderzenia Hameda Traore i Mehdiego Bourabii.
"Juventusie, postaw mu pomnik!" - to tytuł czwartkowego wydania turyńskiego dziennika "Tuttosport", który ocenił występ Szczęsnego na notę 8 - najwyższą w drużynie Starej Damy (skala 1-10).
"Zbyt długa lista ratujących Juventus interwencji, żeby je wymienić" - napisano w uzasadnieniu.
"Olśniewający występ bramkarza Juventusu. Powiecie pewnie: przecież puścił trzy gole. Jednak mógł co najmniej dwa razy tyle. Ściana" - skomentował włoski odział Eurosportu, również przyznając notę 8.
Gazeta "Corriere della Sera", oceniając Szczęsnego na 7,5, podkreśliła, że był jak "sprężyna" w bramce. Z kolei największy dziennik sportowy w Italii - "La Gazzetta dello Sport" - dał Polakowi notę 7.

Juventus faworytem

Mimo zadyszki Juventus (77 pkt) pozostaje zdecydowanym faworytem walki o mistrzostwo, które byłoby dla klubu dziewiątym z rzędu. Na pięć kolejek przed końcem sezonu turyńczycy mają siedem punktów przewagi nad rewelacyjną Atalantą, która dzień wcześniej, znów imponując skutecznością, pokonała przedostatnią Brescię aż 6:2.