Wisła pokonała Cracovię w derbach Krakowa. Gol Błaszczykowskiego

17/03/2019, 20:05 GMT+1

Wisła nie zwalnia. W 26. kolejce ekstraklasy w derbach Krakowa pokonała Cracovię 3:2, a jednego z goli strzelił Jakub Błaszczykowski. Gospodarze najedli się strachu, bo prowadzili już 3:0. Piłkarze Pasów za późno wzięli się za odrabianie strat.

Atmosfera przed 197. Wielkimi Derbami Krakowa jak zawsze była gorąca. W poprzedniej kolejce Wisła zdemolowała w Kielcach Koronę, wygrywając aż 6:2. Forma Cracovii to natomiast temat na oddzielne opowiadanie. Pasy w ostatnich dziewięciu ligowych meczach wygrały ośmiokrotnie, tylko raz schodząc z boiska w roli pokonanych. Faworyta trudno było zatem wskazać.

VAR na początek

Do pracy szybko zabrali się gospodarze. W 14. minucie już prowadzili. Fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Krzysztof Drzazga. Ostatnie dni należą do niezwykle udanych dla tego napastnika. W poprzedniej kolejce ustrzelił hat-tricka. Nie obyło się w tej sytuacji bez kontrowersji. Sędzia Tomasz Kwiatkowski musiał skorzystać z systemu VAR. Tuż przed strzałem Drzazgi Marko Kolar popchnął lekko w plecy Ołeksija Dytjatjewa. Po sprawdzeniu powtórek arbiter wskazał na środek boiska.
Piłkarze Cracovii chwilę później stracili drugą bramkę. Z bliska prowadzenie Białej Gwiazdy podwyższył Kolar.

Niemoc Pasów

Pasy próbowały odpowiedzieć, ale kiedy już dochodziły do groźnych sytuacji, ich strzały były w ostatniej chwili blokowane.
Przed najlepszą okazją do zmniejszenia strat stanął w 55. minucie Mateusz Wdowiak. Znalazł się sam przed Mateuszem Lisem, ale spudłował.

Wolej Błaszczykowskiego

A że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, cztery minuty po okazji Wdowiaka na 3:0 dla Wisły trafił Jakub Błaszczykowski. 105-krotny reprezentant Polski kapitalnie złożył się do woleja po podaniu Sławomira Peszki.
Dla Kuby to trzeci ligowy gol po powrocie do ekstraklasy.

Emocje w końcówce

Pod koniec meczu Pasy złapały drugi oddech. Najpierw, po efektownej akcji Janusza Gola, Mateusza Lisa pokonał Airam Cabrera. To nie koniec.
W doliczonym czasie gry trafił Filip Piszczek. Na więcej Pasom nie starczyło już czasu.
Wisła wygrała 3:2 i do ekipy zza miedzy traci już tylko punkt. Cracovia jest siódma, Wisła - dziewiąta.
Wisła Kraków - Cracovia 3:2 (2:0)Bramki: Krzysztof Drzazga (14), 2:0 Marko Kolar (19), 3:0 Jakub Błaszczykowski (59), - Airam Cabrera (86), Filip Piszczek (90+3)

Wisła Kraków: Michał Buchalik (32. Mateusz Lis) - Łukasz Burliga, Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak - Jakub Błaszczykowski, Vukan Savicevic, Vullnet Basha, Marko Kolar (80. Patryk Plewka), Sławomir Peszko - Krzysztof Drzazga (55. Kamil Wojtkowski).
Cracovia: Michal Peskovic - Cornel Rapa (60. Filip Piszczek, 60. Michal Siplak), Michał Helik, Ołeksij Dytiatjew, Diego Ferraresso - Mateusz Wdowiak, Damian Dąbrowski (70. Milan Dimun), Janusz Gol, Javier Hernandez, Sergiu Hanca (60. Filip Piszczek, 60. Michal Siplak) - Airam Cabrera.
Autor: Kali/twis / Źródło: eurosport.pl