Wisła Płock - Stal Mielec: wynik meczu i relacja - PKO BP Ekstraklasa

23/08/2020, 14:13 GMT+2

W swoim pierwszym od 24 lat meczu w ekstraklasie Stal Mielec zremisowała na wyjeździe z Wisłą Płock 1:1 (0:0). Niewiele brakowało, a beniaminek zgarnąłby w niedzielnym spotkaniu 1. kolejki komplet punktów. Bramkę stracił dopiero w 89. minucie.

W barwach gospodarzy zadebiutowało w podstawowym składzie dwóch zawodników - Paweł Żuk i Filip Lesniak. Mecz rozgrywany był w szczególnej oprawie - na trybunie wschodniej i część zachodniej trwają prace rozbiórkowe.
Po pierwszych, nieciekawych minutach, zaczęła atakować Wisła. W 9. minucie po nagrodzonej przez kibiców oklaskami kombinacyjnej akcji Huberta Adamczyka i Angela Cabezali, piłka wyszła na aut. Za chwilę gospodarze stworzyli groźną sytuację, a po niej Stal ruszyła z kontrą. Strzał Peterri Forsella z trudem obronił Krzysztof Kamiński.
W miarę upływu czasu gra stawała się coraz ciekawsza, a zespoły stwarzały coraz więcej groźnych sytuacji. Szwankowała jedynie skuteczność, bramkarze obu drużyn nie mieli problemów z wyłapywaniem piłek. Widać było wyraźnie, że zawodnicy są głodni piłki, ale nie czują jej jeszcze dobrze, nie są też ze sobą zgrani.

Druga połowa z golami

Po przerwie zaatakowali goście, których determinacja dała im prowadzenie w 56. minucie. Akcja zaczęła się od Forsella, który strzelił na bramkę, ale Kamiński poradził sobie z jego uderzeniem. Próbował jeszcze Maciej Domański, ale jego strzał został zablokowany, ostatecznie z bliskiej odległości piłkę wpakował do siatki Andreja Prokić i goście wyszli na prowadzenie.
W odpowiedzi piłkarze Wisły rozpoczęli ataki, ale po każdej akcji słychać było z trybun jęk zawodu kibiców, bo za każdym razem brakowało wykończenia. W ośmiu sytuacjach płocczanie nie oddali żadnego strzału na bramkę.
I kiedy wydawało się, że te statystyki pozostaną tak złe, w 89. minucie po dośrodkowaniu Aleksandra Pawlaka, który wszedł na murawę sześć minut wcześniej, głową wpakował piłkę do siatki Mateusz Szwoch, wyrównując wynik spotkania.

Wisła Płock - PGE FKS Stal Mielec 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Andreja Prokić (56), 1:1 Mateusz Szwoch (89-głową).
Żółta kartka - Wisła Płock: Filip Lesniak, Jakub Rzeźniczak. PGE FKS Stal Mielec: Mateusz Żyro.
Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów 1 318.
Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Paweł Żuk (83. Aleksander Pawlak), Jakub Rzeźniczak, Damian Michalski, Alan Uryga - Angel Garcia, Filip Lesniak, Mateusz Szwoch, Dawid Kocyła (69. Giorgi Merebaszwili), Hubert Adamczyk (58. Damian Rasak) - Cillian Sheridan (58. Patryk Tuszyński).
PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - Wojciech Lisowski (46. Marcin Flis), Kamil Kościelny, Mateusz Żyro, Krystian Getinger - Maciej Domański, Petteri Forsell (72. Mateusz Matras), Maciej Urbańczyk, Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Mak (64. Paweł Tomczyk) - Andreja Prokić (85. Robert Dadok).
Autor: br / Źródło: Eurosport.pl; PAP