Wisła Płock - Górnik Zabrze wynik i relacja meczu PKO Ekstraklasa

06/07/2020, 18:12 GMT+2

Arka Gdynia uzupełniła grono spadkowiczów PKO Ekstraklasy. Stało się tak po poniedziałkowej wygranej Wisły Płock z Górnikiem Zabrze 1:0. Jedynego gola strzelił Hubert Adamczyk. Zwycięstwo gospodarzy mogło być wyższe, ale rzutu karnego nie wykorzystał Dominik Furman.

Hubert Adamczyk strzelił gola dla Wisły Płock w meczu z Górnikiem Zabrze

Wisła potrzebowała punktu, by zapewnić sobie utrzymanie. Oznaczałoby to, że grono spadkowiczów, po ŁKS-ie i Koronie Kielce, uzupełniłaby Arka. Gospodarze doskonale zdawali więc sobie sprawę, o co będzie się toczyć gra.
W ekipie z Zabrza uwagę w obronie zwracał Aleksander Paluszek. 19-latek debiutował w PKO Ekstraklasie.
Wszystkie najważniejsze wydarzenia miały miejsce po przerwie. W 68. minucie wynik spotkania otworzył Adamczyk. Pomocnik Wisły popisał się mierzonym strzałem. Martin Chudy nie miał nic do powiedzenia.

Komiczny karny

W 80. minucie Daniel Ściślak starł się na linii pola karnego Górnika z Mateuszem Szwochem. Sędzia, po interwencji systemu VAR, podyktował jedenastkę dla gospodarzy.
Do piłki podszedł Furman. Zdecydował się na strzał w stylu Antonina Panenki. Miało być efektownie, wyszło komicznie. Zamiary Furmana przewidział Chudy, który ze spokojem złapał posłaną "podcinką" piłkę.
Spotkanie zamknęło 34. kolejkę. Do rozegrania pozostały jeszcze trzy.
Wisła Płock - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)
Bramka: Adamczyk 68'
Autor: Kali/TG / Źródło: eurosport.pl