Wisła Kraków - Warta Poznań: wynik i relacja - PKO BP Ekstraklasa

17/04/2021, 20:44 GMT+2

Przeżywająca kryzys Wisła Kraków przegrała już trzeci ligowy mecz z rzędu. Tym razem Biała Gwiazda uległa u siebie rewelacyjnie spisującej się Warcie Poznań 0:1.

Obie strony zaczęły niemrawo. Goście nie byli zainteresowani forsowaniem tempa, a gospodarze do tego się dostosowali. Wprawdzie mieli przewagę, ale schematycznie rozgrywany atak pozycyjnym nie skutkował wypracowaniem okazji bramkowych.
Pierwszy, w 9. minucie, odważniej zaatakował Yah Yeboah z Wisły. Wprowadził dynamiczniej piłkę w pole karne, lecz strzał Nikoli Kuveljica z około czternastu metrów okazał się niecelny.
Kwadrans później Yeboah znowu szarpnął lewym skrzydłem, a na koniec strzelił obok słupka. Skrzydłowy z Ghany był bliski powodzenia pod koniec pierwszej połowy, ale Robert Ivanov w ostatniej chwili wybił mu piłkę wślizgiem.
Warta dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy mocniej zaatakowała. Mogła nawet objąć prowadzenie, gdy po podaniu od Łukasza Trałki, strzelał Aleks Ławniczak. Kopnięta prze niego piłka przeleciała jednak obok słupka.

Rezerwowi dali Warcie gola

Po przerwie mecz był już ciekawszym widowiskiem. Warta zaczęła odważniej atakować, na boisku pojawiło się więcej wolnej przestrzeni i obie drużyny przeprowadziły kilka składnych akcji. W przypadku wiślaków zawsze brakowało jednak dobrego ostatniego podania albo strzały były blokowane przez ofiarnie grających obrońców z Poznania.
Kluczowe dla losów meczu okazały się zmiany dokonane przez Piotra Tworka. Akcję bramkową wypracowali rezerwowi. Mateusz Czyżycki podał do Mateusza Kuzimskiego, a ten z bliska umieścił piłkę w siatce.
Po tym zwycięstwie zespół z Poznania awansował na szóste miejsce w tabeli.
Wisła Kraków - Warta Poznań 0:1 (0:0)
Bramki: Kuzimski (88')
Wisła Kraków: Mateusz Lis - Łukasz Burliga (89. Aleksander Buksa), Michal Frydrych, Uros Radakovic (31. Dawid Szot, 89. Żan Medved), Maciej Sadlok - Yaw Yeboah, Georgij Żukow, Nikola Kuveljic (65. David Mawutor), Stefan Savic, Piotr Starzyński – Felico Brown Forbes.
Warta Poznań: Adrian Lis – Jakub Kuzdra, Aleks Ławniczak, Robert Ivanov, Jakub Kiełb - Jan Grzesik (74. Mateusz Kuzimski), Łukasz Trałka, Mateusz Kupczak, Maciej Żurawski (62. Mateusz Czyżycki), Makana Baku - Adam Zrelak (85. Mario Rodriguez).
Autor: Skrz/twis / Źródło: PAP