Wisła Kraków - Śląsk Wrocław: wynik meczu i relacja - PKO Ekstraklasa

23/10/2021, 20:03 GMT+2

W ostatnim sobotnim meczu PKO BP Ekstraklasy Wisła Kraków na własnym stadionie przegrała ze Śląskiem Wrocław aż 0:5. Hat trickiem popisał się hiszpański napastnik gości Erik Exposito.

– Mamy swój plan, tak jak mieliśmy go w starciach Legią, Lechem czy Rakowem. W dwóch ostatnich polegliśmy, choć uważam, że mecz z Rakowem był naprawdę dobry z obu stron, a zadecydowały detale. Teraz jedziemy po zwycięstwo i tylko to nas interesuje – powiedział przed wyjazdem do Krakowa szkoleniowiec Śląska Jacek Magiera.
Na boisku przy ulicy Reymonta od początku widać było przewagę gości, którzy po jedenastu kolejkach mieli w tabeli o trzy punkty więcej od Wisły.
Wrocławianie objęli prowadzenie już w 8. minucie. Mateusz Praszelik zagrał prostopadłą piłkę do Erika Exposito, a ten efektownym lobem pokonał golkipera gospodarzy.
Chwilę później Hiszpan ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem popisując się mocnym uderzeniem zza pola karnego.
Piłkarze Białej Gwiazdy byli na deskach, a to nie był jeszcze koniec ofensywnych popisów Śląska w pierwszej połowie. Po upływie pół godziny było już 0:3, kiedy dośrodkowanie Dino Stigleca na gola zamienił Portugalczyk Diogo Verdasca.

Spokój po przerwie

W drugich 45 minutach obie ekipy nie forsowały tempa. Wisła nie miała żadnych argumentów w ataku, a próby Yawa Yeobaha czy Felicio Browna Forbesa nie mogły zagrozić bramce Michała Szromnika. W końcówce po jednej z kontr w polu karnym gospodarzy faulowany był Exposito, który pewnie wykorzystał jedenastkę i skompletował tym samym hat tricka. W ostatniej akcji meczu wygraną golem przypieczętował Marcel Zylla.
Dla krakowian to najwyższa ligowa porażka u siebie od 24 maja 1989 roku. Wówczas przegrali 0:5... ze Śląskiem Wrocław.
Dzięki zwycięstwu podopieczni Jacka Magiery są na piątym miejscu w tabeli ze stratą siedmiu oczek do liderującego Lecha Poznań. Wisła z 14 punktami zajmuje odległą, 13. lokatę.
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0:5 (0:3)
Bramki: 0:1 Erik Exposito (7.), 0:2 Erik Exposito (12.), 0:3 Victor Garcia (27.), 0:4 Erik Exposito (76., z rzutu karnego), 0:5 Marcel Zylla (91.).
Żółta kartka – Wisła Kraków: Konrad Gruszkowski, Michal Frydrych, Dawid Szot; Śląsk Wrocław: Petr Schwarz.
Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów: 13 563.
Autor: rozniat / Źródło: eurosport.pl, PAP