Wisła Kraków - Górnik Zabrze: wynik i relacja - PKO BP Ekstraklasa

05/03/2021, 22:10 GMT+1

W spotkaniu otwierającym 20. kolejkę PKO BP Ekstraklasy Wisła Kraków zremisowała na własnym boisku z Górnikiem Zabrze 0:0. Zamiast sportowych emocji doczekaliśmy się głównie fauli, których w całym meczu odnotowano ponad 40.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze

Pierwsza połowa przebiegała przy lekkiej przewadze gości. Podopieczni Marcina Brosza opanowali środek pola i przeprowadzali nieco groźniejsze akcje.

Zmiana po 30 minutach

W początkowych fragmentach Łukasz Burliga źle wybił piłkę głową i ta spadła pod nogi Jesusa Jimeneza. Hiszpan oddał mocny strzał, ale minimalnie niecelny. W 26. minucie z kolei dobrą interwencją popisał się Mateusz Lis, który wybił piłkę zmierzającą pod poprzeczkę po strzale głową Krzysztofa Kubicy.
Trener Peter Hyballa, widząc problemy w grze swojego zespołu, już po dwóch kwadransach dokonał korekty w składzie i za Chucę na boisku pojawił się Gieorgij Żukow. Wiślacy zaczęli trochę składniej atakować. Michal Frydrych główkował w dobrej sytuacji, ale nie trafił w bramkę.
W ostatniej akcji pierwszej połowy przed szansą stanął Stefan Savic, który po podaniu od Felicia Browna Forbesa znalazł się sam przed Martinem Chudym. Bramkarz Górnika popisał się jednak udaną interwencją.

Zmarnowana szansa

W drugiej odsłonie najlepszą okazję zmarnował Alex Sobczyk. Napastnik gości dostał znakomite podanie od Giannisa Massourasa, ale będąc sam przed Lisem źle trafił w piłkę, a potem pomógł sobie ręką.
W końcówce bardziej zdeterminowani do zdobycia zwycięskiej bramki byli krakowianie. W 89. minucie okazji nie wykorzystał Savic, który posłał piłkę nad poprzeczką. Potem jeszcze kilka razy zakotłowało się w polu karnym Górnika, ale żaden z wiślaków nie zdołał oddać skutecznego strzału.
Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:0
Wisła Kraków: Mateusz Lis - Serafin Szota (46. David Mawutor), Michal Frydrych, Maciej Sadlok, Łukasz Burliga - Patryk Plewka - Yaw Yeboah (87. Rafał Boguski), Stefan Savic, Chuca (31. Gieorgij Żukow), Piotr Starzyński (62. Jean Carlos) - Felicio Brown Forbes.
Górnik Zabrze: Martin Chudy - Przemysław Wiśniewski, Aleksander Paluszek, Michał Koj (69. Stefanos Evangelou) - Giannis Massouras, Krzysztof Kubica, Roman Prochazka (77. Alasana Manneh), Erik Janza - Jesus Jimenez - Richmond Boakye (76. Bartosz Nowak), Alex Sobczyk (59. Piotr Krawczyk).
Autor: jac/PO / Źródło: PAP