West Ham United - Tottenham : wynik i relacja meczu - Premier League

21/02/2021, 15:00 GMT+1

West Ham United podtrzymuje nadspodziewanie dobry sezon. Drużyna Łukasza Fabiańskiego pokonała w 25. kolejce Premier League Tottenham 2:1 i wskoczyła na czwarte miejsce w tabeli.

Zwycięstwo gospodarzom dały bramki Michaila Antonio w piątej i Jessego Lingarda w 47. minucie.
Fabiańśki miał trochę pracy, ale Spurs zaskoczyli go tylko raz, kiedy w 64. minucie Brazylijczyk Lucas Moura wykorzystał dośrodkowanie Walijczyka Garetha Bale'a i pokonał Polaka głową, nie dając mu większych szans.

Liga Mistrzów możliwa

To siódme zwycięstwo Młotów w ostatnich dziewięciu ligowych meczach. Ich trener - David Moyes po raz pierwszy w karierze ograł Jose Mourinho. Ich zespoły mierzyły się w sumie już szesnaście razy.
Będący w świetnej formie West Ham może poważnie myśleć o zajęciu miejsca w pierwszej czwórce, co gwarantowałoby udział w Lidze Mistrzów. Wiele wyjaśnić mogą tygodnie, w których londyńczycy zmierzą się kolejno z: Manchesterem City, Leeds, Manchesterem United i Arsenalem.

Słabsza pozycja Mourinho

W zupełnie innych humorach są gracze Tottehamu. Drużyna Mourinho pod koniec listopada była liderem, tymczasem teraz zajmuje dopiero dziewiąte miejsce i może w ogóle nie zakwalifikować się do europejskich pucharów.