West Ham United - Manchester United: wynik meczu i relacja - Premier League

22/09/2019, 15:10 GMT+2

Łukasz Fabiański trzeci raz z rzędu zachował czyste konto, a jego West Ham pokonał na własnym boisku Manchester United 2:0. Dzięki wygranej drużyna Polaka wskoczyła na czwarte miejsce w tabeli Premier League.

Londyńczycy przystępowali do niedzielnego spotkania podbudowani. Po niezbyt udanym początku sezonu złapali odpowiedni rytm szczególnie w grze obronnej i zaczęli regularnie punktować. A Manchester? Gra Czerwonych Diabłów u progu nowego sezonu to spora niewiadoma, dlatego faworyta wskazać było niezwykle trudno.

Ataki Manchesteru, gol West Hamu

Od pierwszego gwizdka przyjezdni mieli ogromną ochotę do gry. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Ole Gunnara Solskjaera niemal nie schodzili z połowy West Hamu, ale nic z tego nie wynikało. Optyczna przewaga przez całą pierwszą połowę nie przełożyła się na choćby najmniejsze zagrożenie pod bramką Fabiańskiego. Ba, dominujący Manchester zszedł do szatni przegrywając. Jeden z nielicznych ataków gospodarzy zakończył się precyzyjnym kopnięciem Andrija Jarmołenki. Ukrainiec miał co świętować, bo wreszcie wrócił do formy i zdrowia, które w minionych rozgrywkach pozwoliło mu rozegrać jedynie dziewięć meczów. Niedzielny gol był jego drugim w tym sezonie Premier League.
Po zmianie stron można było spodziewać się szturmu Czerwonych Diabłów. Nic takiego się jednak nie zdarzyło, a Fabiański w opałach był tylko raz. Na około 20 minut przed końcem Polak zaliczył fantastyczną interwencję po strzale Harry'ego Maguire'a z najbliższej odległości.
Ta obrona gospodarzy jeszcze bardziej podbudowała i pozwoliła postawić kropkę nad i. Wynik fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego ustalił Aaron Cresswell.
West Ham świętuje awans na czwarte miejsce w tabeli, a Fabiański trzeci mecz z rzędu z czystym kontem. Manchester United spadł na ósmą lokatę.
West Ham United - Manchester United 2:0 (1:0)
Bramki: Jarmołenko (44'), Cresswell (84')