West Bromwich Albion - Chelsea – wynik i relacja - Premier League

26/09/2020, 20:11 GMT+2

Fatalna pierwsza połowa, kapitalna druga – tak można podsumować postawę Chelsea w wyjazdowym starciu z West Bromwich Albion. Faworyci przegrywali po 45 minutach 0:3, aby ostatecznie zremisować w 2. kolejce Premier League.

Chelsea miała przyjechać do West Bromwich jak po swoje. Nie dość, że beniaminek przegrał dwa pierwsze mecze w Premier League, to stracił w nich aż osiem goli.
Kamil Grosicki nie brał udziału w tych spotkaniach. Polak jest na wylocie z klubu, coraz więcej mówi się o jego powrocie do Championship. W sobotę również nie znalazł się w kadrze.
Faworyzowani The Blues mocno się zdziwili. Już w 4. minucie po fatalnym błędzie Marcosa Alosno gola dla WBA strzelił Callum Robinson. Podopieczni Franka Lamparda starali się odrobić straty, ale byli bardzo nieskuteczni. W poprzeczkę trafił Timo Werner, dobrą okazję zmarnował Tammy Abraham.

Fatalna obrona

Ich okazje szybko się zemściły. Między 25., a 27. minutą zrobiło się 3:0 dla gospodarzy. Prowadzenie podwyższył Robinson, który wykorzystał kolejny błąd piłkarza Chelsea. Tym razem do straty gola przyczynił się Thiago Silva. Trzecie trafienie było autorstwem Kyle’a Bartleya.
Do przerwy mieliśmy więc sensację. Co z tego, że piłkarze Lamparda byli przy piłce aż 77 procent czasu gry, skoro do szatni schodzili z trzema golami straty. Błędy, fatalna postawa w obronie i nieskuteczność pod polem karnym West Bromwich – to wszystko zdecydowało o takim wyniku.

Do zwycięstwa zabrakło czasu

Na drugą połowę wyszła odmieniona Chelsea, która zaczęła w końcu grać konsekwentnie. Pierwszego gola dla The Blues strzelił Mason Mount. Kontaktowego, 20 minut przed końcem, Callum Hudson-Odoi, a wyrównującego Abraham, w doliczonym czasie gry.
Na zwycięskie trafienie zabrakło czasu.
Mimo szalonej pogoni Lampard ma o czym myśleć. Po raz kolejny Chelsea zaprezentowała się słabo w obronie i zgubiła punkty. Od początku sezonu zdobyła zaledwie 4 oczka.
West Bromwich Albion – Chelsea 3:3 (3:0)
Bramki: Callum Robinson (4’, 25’), Kyle Bartley (27’) - Mason Mount (54’), Callum Hudson-Odoi (70’), Tammy Abraham (90+3’)