Werder Brema - Bayer Leverkusen: wynik meczu - Bundesliga

18/05/2020, 20:34 GMT+2

Bayer Leverkusen wykorzystał potknięcie RB Lipsk i do czwartego miejsca w tabeli, premiowanego awansem do Ligi Mistrzów, traci już tylko punkt. W poniedziałkowym meczu Bundesligi pokonał na wyjeździe Werder Brema 4:1 (2:1). Autorem obu trafień dla Aptekarzy z pierwszej połowy był zaledwie 20-letni Kai Havertz.

Piłkarze z Leverkusen wciąż mogą efektownie zakończyć obecny sezon. W Pucharze Niemiec są już w półfinale, a w Bundeslidze, po długo wyczekiwanej 26. kolejce, przybliżyli się do udziału w następnej edycji Ligi Mistrzów. Do czwartego Lipska, który w sobotę zremisował 1:1 z Freiburgiem, tracą zaledwie punkt, a do trzeciej Borussii Moenchengladbach - raptem dwa.

Król pola karnego

To właśnie zawodnicy holenderskiego trenera Petera Bosza byli zdecydowanym faworytem spotkania z przedostatnim w tabeli Werderem i z roli tej wywiązali się należycie. Swoją przewagę w posiadaniu piłki i celnych strzałach w pierwszej połowie udokumentowali dwoma golami Havertza, dla którego były to trafienia numer siedem i osiem w ligowym sezonie.
W obu sytuacjach reprezentant Niemiec pokonał Jiriego Pavlenkę strzałami głową. W 28. minucie asystował mu Moussa Diaby, a pięć minut później Kerem Demirbay. W międzyczasie golem na 1:1 odpowiedział Theodor Gebre Selassie.

Koncert gości z Leverkusen

W drugiej połowie gospodarze mieli nadzieję na odrobienie strat, ale byli bezradni. Bayer uzyskał jeszcze większą przewagę, co przełożyło się na kolejne dwa trafienia.
W 61. minucie na 3:1 podwyższył Mitchell Weiser i był to już trzeci gol strzelony głową (drugi po podaniu Diaby’ego). Na taki wyczyn w wykonaniu jednej drużyny w pojedynczym meczu czekano w Bundeslidze od grudnia 2014 roku.

Wynik w 78. minucie po akcji całego zespołu ustalił Kerem Demirbay, wykazując się ogromnym spokojem w sytuacji sam na sam z Pavlenką.
Sytuacja 17. w tabeli Werderu staje się coraz trudniejsza. Do miejsca umożliwiającego występ w barażu o utrzymanie Zielono-Biali tracą już pięć punktów, a do lokaty gwarantującej utrzymanie aż dziewięć.
Werder Brema – Bayer Leverkusen 1:4 (1:2)
Bramki: Theodor Gebre Selassie (30. min.) - Kai Havertz (28. i 33.), Mitchell Weiser (61.), Kerem Demirbay (78.)
Wyniki 26. kolejki Bundesligi:Borussia Dortmund – Schalke 4:0
Augsburg - Wolfsburg 1:2
Fortuna Duesseldorf - Paderborn 0:0
Hoffenheim - Hertha 0:3
RB Lipsk - Freiburg 1:1
Eintracht Frankfurt - Borussia M'Ggladbach 1:3
niedziela 1.FC Koeln - Mainz 2:2
Union Berlin - Bayern Monachium 0:2