Węgry - Anglia: wynik i relacja - eliminacje MŚ w piłce nożnej 2022

02/09/2021, 20:45 GMT+2

Anglicy pokonali Węgrów 4:0 w czwartkowym meczu eliminacji mistrzostw świata na Puskas Arenie w Budapeszcie. Zwycięstwo pozwoliło gościom umocnić się na prowadzeniu w grupie I, w której rywalizuje również reprezentacja Polski.

Raheem Sterling

Z wygranej cieszyli się również reprezentanci Andory, którzy pokonali San Marino 2:0, zapisując na swoim koncie pierwsze punkty.

Niepokonani

Z perspektywy tabeli grupy I najciekawszej rywalizacji tego dnia spodziewaliśmy się na Puskas Arenie, gdzie spotkały się ostatnie niepokonane zespoły w tej stawce. Anglicy przybyli na Węgry z kompletem zwycięstw po trzech kolejkach. Z kolei gospodarze w pierwszych meczach zgubili punkty jedynie w starciu z Polakami, remisując u siebie 3:3.
Obie ekipy potwierdziły wysoką formę również na ostatnich mistrzostwach Europy. Zespół prowadzony przez Garetha Southgate'a w całym turnieju uległ tylko Włochom, a Madziarzy jak równy z równym walczyli w "grupie śmierci" z Francją, Niemcami i Portugalią.
To wszystko dawało nadzieję na wielkie widowisko w Budapeszcie, lecz emocji w tym meczu doczekaliśmy się dopiero po przerwie.
W pierwszej połowie żadna ze stron nie oddała choćby jednego celnego strzału na bramkę. Przeważali Anglicy, zdecydowanie dominując posiadanie piłki, lecz niewiele z tego wynikało. Szczelna defensywa gospodarzy kontrolowała wydarzenia w okolicach własnego pola karnego.

Wyczekiwany koncert

Po zmianie stron zobaczyliśmy już odmienioną reprezentację Anglii, która zagrała wreszcie na miarę oczekiwań. Podopieczni Southgate'a raz po raz niepokoili Petera Gulacsiego. Pięć minut po przerwie idealną okazję zmarnował Harry Kane, przegrywając pojedynek z węgierskim bramkarzem. Chwilę później przewagę gości udokumentował już jednak Raheem Sterling, trafiając do siatki z kilku metrów. W kolejnych minutach rezultat podwyższyli Kane i Harry Maguire, rozstrzygając losy spotkania w kwadrans. W samej końcówce rywali dobił jeszcze Declan Rice, ustalając wynik na 4:0. Wyższe zwycięstwo Anglicy odnieśli w tych eliminacjach tylko w konfrontacji z San Marino (5:0).
8 września Anglia zagra z Polską na PGE Narodowym w Warszawie. Na Wembley gospodarze pokonali Biało-Czerwonych 2:1.

Węgry – Anglia 0:4 (0:0)

Bramki: 0:1 Raheem Sterling (55'), 0:2 Harry Kane (63'), 0:3 Harry Maguire (69'), 0:4 Declan Rice (87').

Autor: jac / Źródło: eurosport.pl