Watford - Liverpool: wynik i relacja - Premier League

16/10/2021, 13:44 GMT+2

Liverpool zdemolował na wyjeździe Watford - wygrał 5:0 w pierwszym meczu 8. kolejki Premier League. Zespół Juergena Kloppa prezentuje coraz lepszą formę, w sobotę było lekko, łatwo i przyjemnie. Po tym zwycięstwie The Reds przynajmniej na chwilę awansowali na fotel lidera angielskiej ekstraklasy.

Dla piłkarzy Liverpoolu było to piąte zwycięstwo w ligowym sezonie (mają na koncie też trzy remisy). Z żadnym rywalem nie radzili sobie jednak z taką łatwością.

Firmino z hat-trickiem

Ostre strzelanie z Watford zaczęło się już w 9. minucie. Mohamed Salah posłał kapitalne podanie niemal z połowy boiska do Sadio Mane, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. Dla Senegalczyka to setny gol w Premier League.
Przyjezdni cierpliwie dążyli do podwyższenia rezultatu. Udało im się to w 37. minucie po bardzo ładnej zespołowej akcji i strzale na pustą bramkę Roberto Firmino. Ten sam zawodnik trafił na 3:0 już po przerwie, pakując piłkę do siatki z najbliższej odległości.

Maestria Salaha

O ile Brazylijczyk miał proste zadanie, to chwilę później Salah popisał się prawdziwym kunsztem. Egipcjanin ograł na małej przestrzeni kilku rywali, jednego z nich położył zwodem na ziemię i huknął nie do obrony.
Salah w ósmym meczu z rzędu strzelił gola. Z siedmioma trafieniami wyszedł też na pierwsze miejsce w tabeli najskuteczniejszych strzelców Premier League. Dzieła zniszczenia tuż przed końcem spotkania dopełnił Firmino, kompletując hat-tricka.
Po wygranej z Watford Liverpool wyszedł na prowadzenie w tabeli Premier League. Ma na koncie 18. punktów. Następna jest Chelsea (16), ale swój mecz z Brentford dopiero rozegra.
Watford - Liverpool 0:5 (0:2)Bramki: Mane (9'), Firmino (37', 52', 90+1), Salah (54').
Autor: dasz / Źródło: eurosport.pl