Warta Poznań - Wisła Kraków: wynik i relacja - Ekstraklasa 2021/2022

06/12/2021, 19:20 GMT+1

Warta Poznań w poniedziałek zremisowała w Grodzisku Wielkopolskim z Wisłą Kraków 1:1 w meczu zamykającym 17. kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Zieloni w samej końcówce zaprzepaścili szansę na wydostanie się ze strefy spadkowej.

Warta Poznań - Wisła Kraków

Drużyna z Wielkopolski przed tym spotkaniem zamykała ligową tabelę z dorobkiem 11 punktów w 16 meczach. W poniedziałek była o krok od trzeciego zwycięstwa w trwającym sezonie. Straciła jednak prowadzenie w ostatnich sekundach gry.

Połowa do zapomnienia

Spotkanie w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie Warta rozgrywa swoje domowe mecze, rozpoczęło się obiecująco dla gospodarzy. Już w pierwszej minucie do bramki strzeżonej przez Pawła Kieszka trafił Mateusz Kuzimski. Gol nie został jednak uznany, gdyż strzelec znajdował się na pozycji spalonej.
Niestety piłkarskie emocje szybko opadły, dostosowując się do temperatury panującej na stadionie. Wisła dominowała pod względem posiadania piłki, lecz nic z tego nie wynikało. Wynik 0:0 był jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem po pierwszej części gry.

Dwa ciosy po przerwie

Nieco ciekawiej zrobiło się dopiero po zmianie stron. 20 minut po przerwie drużynie z Poznania prowadzenie zapewnił Adam Zrelak, trafiając do siatki z najbliższej odległości. Gospodarze po golu skupili się głównie na bronieniu dostępu do własnej bramki i wydawało się, że dowiozą upragniony rezultat do końca.
Gol Adama Zrelaka w meczu Warta Poznań - Wisła Kraków
Piłkarze Wisły długo nie potrafili znaleźć sposobu, by poważnie zagrozić rywalom. Udało im się to dopiero tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry gola na wagę remisu z kilku metrów strzelił głową Michal Frydrych. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.
Warta po tym meczu awansowała z 18. na 17 miejsce w tabeli. Wisła Kraków zajmuje 13. pozycję.

Autor: jac/TG / Źródło: eurosport.pl