Warta Poznań - Pogoń Szczecin: Wynik meczu i relacja

07/08/2022, 16:00 GMT+2

Trzecia drużyna poprzedniego sezonu PKO BP Ekstraklasy zaczyna łapać ligowy rytm. Pogoń Szczecin wygrała drugi mecz z rzędu, w czwartej kolejce pokonując na wyjeździe 2:1 Wartę Poznań.

Poznaniacy zaczęli z animuszem, choć starczyło go zaledwie na kilkanaście minut. Groźnie strzelali Jan Grzesik i Adam Zrelak, ale w obu przypadkach piłka trafiła w boczną siatkę.

Dwie akcje ustawiły mecz

Goście w pierwszym kwadransie poruszali się ślamazarnie i dość spokojnie przyglądali się akcjom miejscowych. W ofensywie potrafili być jednak bardziej konkretni. W 22. minucie Adrian Lis niezbyt pewnie interweniował po dośrodkowaniu Luisa Maty i piłka z powrotem trafiła do "Portowców". Sebastian Kowalczyk idealnie dograł do Kamila Grosickiego, który otworzył wynik spotkania.
Stracona bramka podcięła skrzydła warciarzom, którzy do tego momentu nie prezentowali się gorzej od przeciwnika. Po kolejnej akcji Pogoni było już 2:0 - podanie w pole karne przeciął fiński obrońca Robert Ivanov, lecz uczynił to tak niefortunnie, że trafił do własnej siatki.
Dwa szybko strzelone gole przez szczecinian ustawiły to spotkanie. Podopieczni trenera Dawida Szulczka do przerwy tylko raz poważniej zagrozili bramce Dante Stipicy, jednak sporo było zamieszania, a mało dokładności. Goście, zadowoleni dwubramkowym prowadzeniem, nie forsowali tempa i ograniczali się głównie do rozbijania nieco chaotycznych ataków rywali.
Sytuacja diametralnie zmieniła się krótko po przerwie. Zaledwie kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry poznaniacy zdobyli kontaktowego gola. Po wrzutce Grzesika piłkę sprytnie przepuścił Maciej Żurawski, a Zrelak huknął pod poprzeczkę. Po chwili na bramkę Stipicy sunął atak za atakiem, lecz ich efektem były tylko rzuty rożne. Stałe fragmenty gry w tym meczu nie były jednak mocną strony Warty.
Trener Pogoni Jens Gustafsson nie czekał biernie na rozwój wydarzeń i szybko dokonał dwóch zmian. Impet Zielonych nieco osłabł, wiele ataków kończyło się też niedokładnymi podaniami bądź Zrelak wychodził zbyt szybko zza pleców obrońców.
Koniec końców szczecinianie przetrwali napór rywali i, tak jak tydzień wcześniej podczas wygranej 1:0 z Jagiellonią, dowieźli skromne prowadzenie od ostatniego gwizdka arbitra.

Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:2

Bramki: Adam Zrelak (47.) - Kamil Grosicki (22.), Robert Ivanov (25. sam.)

Autor: mb/TG / Źródło: PAP / eurosport.pl