Villarreal - Valencia, Betis - Real Sociedad: wynik meczu i relacja - La Liga, piłka nożna

18/10/2020, 17:19 GMT+2

Sensacyjne sobotnie porażki Realu Madryt i FC Barcelony spowodowały zmianę na fotelu lidera Primera Division. W niedzielę palmę pierwszeństwa najpierw przejął zespół Villarreal, a późnym wieczorem Real Sociedad.

Mistrzowie kraju - Real Madryt - przegrali u siebie z Cadiz 0:1, a Duma Katalonii uległa na wyjeździe Getafe 0:1. W Hiszpanii takie rozstrzygnięcia nazwano m.in. "podwójnym nokautem". Z porażek wielkich skorzystała ekipa Villarreal.

Gol po rykoszecie

"Żółta łódź podwodna" zmierzyła się w niedzielne popołudnie na własnym stadionie z Valencią. Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie - w 6. minucie rzut karny wykorzystał Paco Alcacer. Rywale wyrównali po bardzo ładnym trafieniu z dystansu Goncaldo Guedesa.
Zawodnicy Villarreal decydujący cios zadali w 69. minucie. Na strzał zza linii pola karnego zdecydował się wtedy Daniel Parejo - piłka otarła się jeszcze od nóg obrońcy i wpadła pod poprzeczkę bramki bezradnego Jaume Domenecha. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.
Dzięki trzem punktom Villarreal wskoczył na fotel lidera La Ligi, wyprzedzając o jedno oczko Real Madryt (ma jednak jeden rozegrany mecz więcej).

Nie zwalniają tempa

Kilka godzin później z piłkarzami trenera Unaia Emery'ego punktami w tabeli (po 11) zrównał się Real Sociedad. Z lepszym bilansem goli na czele jest zespół z San Sebastian, który w niedzielę wieczorem pokonał w Sewilli Betis 3:0, po trafieniach Cristiana Portu, Mikela Oyarzabala i Adnana Januzaja.
Dziennik "AS" nie ma wątpliwości, że "lider nazywa się Oyarzabal". 23-letni napastnik reprezentacji Hiszpanii, który przed tygodniem przesądził o wygranej "La Roja" w Lidze Narodów ze Szwajcarią (1:0), w niedzielę zdobył gola i popisał się asystą przy trafieniu Portu. "Z takim piłkarzem można marzyć o wszystkim" - oceniła gazeta.