VfL Wolfsburg - RB Lipsk: wynik, bramki, relacja - Puchar Niemiec 2019/2020

31/10/2019, 06:26 GMT+1

Ekipa RB Lipsk w porywającym stylu awansowała do 1/8 finału Pucharu Niemiec. W wyjazdowym meczu z VfL Wolfsburg zdobyła aż sześć bramek, tracąc przy tym tylko jedną.

Takiego wyniku w środowy wieczór, przynajmniej po pierwszej połowie, mało kto się spodziewał. Goście prowadzili do przerwy 1:0 po samobójczym trafieniu Holendra Jeffreya Brumy.

Wstrząs nastąpił w 55. minucie. Timo Werner podał do wbiegającego Marcela Sabitzera, który podwyższył prowadzenie.
W minutach 58. i 61. trafili kolejno Emil Forsberg i Konrad Laimer. Było 4:0.

Pierwsza porażka

Piłkarze z Lipska na tym nie poprzestali. Do dwóch asyst dwa gole dołożył jeszcze Werner.
Gospodarzy stać było na honorową bramkę Wouta Weghorsta w minucie 89.

Co ciekawe, Wolfsburg, czwarty w tabeli Bundesligi ze stratą tylko dwóch punktów do prowadzącej Borussii Moenchengladbach, był do tej pory jedyną drużyną niemieckiej ekstraklasy bez porażki w tym sezonie.
Transmisje z Pucharu Niemiec można oglądać na antenach Eurosportu.
VfL Wolfsburg - RB Lipsk 1:6 (0:1)
Bramki: Weghorst (89.) - Bruma (13. - sam), Sabitzer (55.), Forsberg (58.), Laimer (61.), Werner (68.), (88.)